24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Ile kosztuje podróż do Berlina  Firma w Niemczech  Prawo w Niemczech  Na Temat Berlina. Zum Thema Berlin  Informator Berliński  ITB  Reportaże z Berlina. Reportage  Społeczeństwo  Berlin. Miejsca.  Felietony, publicystyka

Ile kosztuje podróż do Berlina

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Dojazd do Berlina jest prosty i niezbyt drogi. Możliwości jest wiele: pociągiem, autobusem, samolotem dotrzemy z wielu miejsc w Polsce. Przed wyjazdem warto dobrze zaplanować budżet.

Pociąg Eurocity

Warszawa, Gdynia, Poznań.

Optymalną metodą podróżowania do Berlina wydaje się pociąg: Berlin-Warszawa Express lub Berlin-Gdynie Express. Podróż trwa dość szybko - z Warszawy 6 godz., choć jak na współczesne standardy kolejowe jest to długo. Bilety z Warszawy i Trójmiasta kosztują od 29 euro, a z Poznania od 19 euro. Bilety kupimy on-line na stronie www.intercity.pl,dostępne są również bilety grupowe (w kasach), bilet dla dziecka (do 12 lat) kosztuje 0 zł, do nabycia tylko w kasach.

www.intercity.plAutobus

Bezpośrednie połączenie autobusowe obu stolic zapewnia Flixbus. Autobusy kursują z: Warszawy, Łodzi, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Zabrza, Wrocławia. Ceny biletów są zróżnicowane i zmieniają się, średnio jest to ok. 50-150 zł.

www.flixbus.pl

Inne połączenia:

https://www.ecolines.net/pl/

 

Samolot

Kraków, Warszawa

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Berlinem ma Kraków poprzez linię Ryanair (z powodu pandemii zawieszone do listopada 2021 r.). Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od dnia tygodnia, czy też czasu, kiedy kupujemy. Im bliżej wylotu, tym drożej.

Z Warszawy dolecimy do Berlina Warszawa LOT-em, koszt biletu w obie strony wynosi ok. 400 zł. Mamy do wyboru aż dwa połączenia dziennie.

 

Podróż ze Szczecina:

Przewozy Regionalne mają 3 połączenia ze stacją Berlin Lichtenberg. Podróż trwa niecałe 2 godz https://polregio.pl/pl/

Flixbus oferuje 20 połączeń dziennie, podróż trwa 2-2,5 godz. bilet kosztuje 29-45 zł.  www.flixbus.pl

PKS Szczecin ma 7 połączeń na dobę na oba berlińskie lotniska. Podróż trwa 2,5-4 godz, bilet kosztuje 49 zł.http://www.pksszczecin.infoPołączenia lokalne

Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty mogą być połączenia przygraniczne. Z Kostrzyna do Berlina jest aż 17 pociągów dziennie. Posiadacze weekendowych biletów turystycznych Przewozów Regionalnych bez dopłaty dojadą m.in. do stacji: Tantow, Loecknitz, Frankfurt nad Odrą, Goerlitz. Tzw. bilety stykowe VBB obejmujące m.in. dojazd ze Szczecina, Gorzowa Wlkp do Berlina kosztują 10 i 11,7 EUR, grupowy dla 5 osób – 33,3 EUR.


Warto wziąć też pod uwagę koszt podróżowania na miejscu, komunikacją miejską. Jeśli chodzi o rodzaje biletów, mamy bardzo duży wybór.

Dzieci do 6. roku życia podróżują bezpłatnie. Na promach jeden dorosły może bezpłatnie zabrać maksymalnie trójkę dzieci. Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży od 6.do 14. roku życia.

Bilety kasujemy na peronie przed rozpoczęciem podróży - kolejka/metro lub w pojeździe - tramwaj/autobus

Najpopularniejszym rodzajem biletów jest: bilet jednorazowy, ważny 2 godz. od skasowania, przejazd w jednym kierunku – Einzelfahrschein:
strefa AB: 2,90/1,70 EUR, ABC: 3,60/2,40 EUR

Warto też rozważyć zakup biletu dziennego:
AB: 8,6 EUR, ABC: 9,60 EUR
Bilet ważny jest do 3.00 następnego dnia. Obowiązuje na wszystkie środki komunikacji miejskiej z niegraniczoną liczbą przesiadek

Jeśli podróżujemy nawet w niewielkiej grupie, dobrą opcja będzie zakup odpowiedniego biletu grupowego.

 

Choć dojazd do Berlina nie jest drogi, warto mieć na uwadze całość kosztów, czyli także podróżowanie na miejscu, hotel, wyżywienie, bilety do muzeów. Trudno naprawdę oprzeć się berlińskim atrakcjom. Aby w pełni wykorzystać wyjazd, warto dysponować odpowiednim budżetem. Jeśli chcielibyśmy wspomóc się pożyczką na ten cel, warto dobrze przyjrzeć się ofertom, pomoże w tym:

Porównywarka pożyczek dla każdego -> https://www.bankier.pl/smart

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe