24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Ile kosztuje podróż do Berlina  Firma w Niemczech  Prawo w Niemczech  Na Temat Berlina. Zum Thema Berlin  Informator Berliński  ITB  Reportaże z Berlina. Reportage  Społeczeństwo  Berlin. Miejsca.  Felietony, publicystyka

2013-10-26 15:45:12

Berlin

nowy przewodnik

Powstał z myślą o czytelnikach, którzy jeszcze nie byli w Berlinie lub nie zdążyli go jeszcze dobrze poznać. Dostępny w PDF i EPUB (10 zł). 

 Przewodnik zaprowadzi do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Obok „turystycznego” Berlina, jest ten inny, dla koneserów. Taki Berlin też chcę Państwo pokazać i o nim opowiedzieć. Proponuje też ciekawe szlaki tematyczne, jak żydowski,z dziećmi, na lato (kąpieliska). A ponadto dużo praktycznych informacji.

https://ksiegarnianatemat.online/

 

 

 

» więcej na temat

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl
W dziale

Pomnik Pomordowanych Sinti i Romów

Tuż obok historycznego budynku Bundestagu, po drugiej stronie ulicy w parku znajduje się niezwykły pomnik upamiętniających pomordowanych w czasie hitlerowskich rządów Sinti i Romów. Sinti jest grupą etniczna pokrewną Romom i wspólnie z nimi określana, jako Cyganie.

Reichstag/Bundestag

Siedziba niemieckiego parlamentu oraz świadek burzliwej historii Berlina i Niemiec. Punkt obowiązkowy dla niemal wszystkich, zwiedzających niemiecka stolicę.

Brama Brandenburska (Brandenburger Tor)

Jest to z pewnością najlepiej rozpoznawalny zabytek Berlina. Jeden z najpiękniejszych przykładów niemieckiego klasycyzmu. Niegdyś symbol pruskiej potęgi, później podziału miasta, a następnie jego zjednoczenia. Ciekawie prezentuje się także wieczorem.

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy

Jeden z najważniejszych pomników w Berlinie. Na powierzchni 19 tys. mkw. nowojorski architekt, Peter Eisenmann ustawił 2711 kamiennych bloków.

Gendarmenmarkt

Plac ten uważany jest za najpiękniejszy w Berlinie. Gendarmenmarkt tworzy zespół składający się z Katedry Niemieckiej (Deutscher Dom) i Katedry Francuskiej (Französischer Dom) oraz Domu Koncertowego (Konzerthaus), stanowi piękny przykład architektonicznej harmonii.

Plac Poczdamski (Potsdamer Platz)

Jedna z wizytówek współczesnego Berlina. Zbudowany od podstaw nowy Plac Poczdamski jest przykładem znakomitej nowoczesnej architektury, z imponująca kopułą Sony Center, które trzeba zobaczyć. Warto przyjść tu po zmierzchu, aby zobaczyć wspaniałą grę świateł i odpocząć na patio w pubie, czy piwiarni.

Berlin. Check Point Charlie.

Położony w samym centrum Berlina był najsłynniejszym przejściem granicznym między Zachodnim i Wschodnim Berlinem.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe