24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Ile kosztuje podróż do Berlina  Firma w Niemczech  Prawo w Niemczech  Na Temat Berlina. Zum Thema Berlin  Informator Berliński  ITB  Reportaże z Berlina. Reportage  Społeczeństwo  Berlin. Miejsca.  Felietony, publicystyka
Pieniądze dla firmy w Niemczech

 

Pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Prowadząc działalność gospodarczą w Niemczech mamy oczywiście takie same prawa jak obywatele tego kraju, dotyczy to również możliwości otrzymania kredytu. Początkujący przedsiębiorcy powinni jednak szukać możliwości finansowania działalności w specjalnych funduszach, a nie bezpośrednio w bankach. 

 

Z doświadczeń przedsiębiorców wynika, że osoby bez historii kredytowej, funkcjonujący od niedawna na rynku maja małe szanse uzyskania pożyczki „na firmę”, czy też zwykłego kredytu konsumpcyjnego. Szanse rosną dopiero po dwóch latach prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Nie znaczy to jednak, że początkujący przedsiębiorcy nie maja szans na pozyskanie środków na start swojej firmy. Niemieckie, w tym tez berlińskie instytucje, mają specjalne fundusze wspierające działalność gospodarczą także pożyczkami. Projekty finansują m.in. dwa wymienione niżej banki. O pieniądze staramy się jednak w banku, w którym mamy rachunek. W naszym banku otrzymamy potrzebne informacje i dokumenty do wypełnienia, konieczna będzie też rozmowa i opinia doradcy finansowego.

 

Fundusze z Banku Inwestycyjnego Berlin

Investitionsbank Berlin. IBB

 

Berlin Start

Jest to finansowanie przeznaczone dla osób zakładających działalność gospodarczych oraz już ja prowadzących, ale nie dłużej niż 3 lata. Można otrzymać do 100 tys. Euro na okres 6-10 lat.  Pożyczkę poręcza BBB Burgschafsbank Berlin Brandenburg GmbH.

 

Mikro Kredyt dla Małych i Średnich Firm

Jest to pożyczka dla osób zakładających firmę, wznawiających jej działanie z przeznaczeniem na wstępne finansowanie działalności, realizację zamówień. Można otrzymać maksymalnie 25 tys. Euro na okres do 5 lat, możliwa jest sześciomiesięczna karencja w spłacie kapitału. Procedura przyznania kredytu jest uproszczona. Przyznaje go Bank Inwestycyjny Berlina, na spotkanie z doradca można umówić się telefonując: 030/2125 4747.

 

Grupa Bankowa KFW

KfW Banken – Gruppe

Grupa ta finansuje programy rządowe. Programy dotyczące rozwoju przedsiębiorczości w ramach grupy wspiera KfW Mittelstandsbank. Pożyczki oferowane przez ten bank charakteryzują się niską stopa procentowa i brakiem konieczności ustanawiania zabezpieczeń.

 

KfW Start Geld – Pieniądze na start.

Jest to kredyt przeznaczony na sfinansowanie inwestycji oraz na środki obrotowe dla osób zakładających firmę, prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata, a także dla przedstawicieli wolnych zawodów. Można otrzymać maksymalnie 50 tys. Euro.

 

Kredyt KfW dla przedsiębiorców

Kredyt jest przeznaczony na inwestycje w środki trwałe, a także na bieżące wydatki (kredyt obrotowy). Kredyt ten charakteryzuje się długim terminem spłaty, do 20 lat. Można go łączyć z innymi ofertami KfW.

 

W każdym wypadku wnioski o kredyt składamy w banku, w którym mamy rachunek firmowy.

 

Fundusz Mikro

Fundusz wspiera pożyczkami małe przedsiębiorstwa, które nie otrzymały kredytu od swojego banku/ Można otrzymać maksymalnie do 25 tys. Euro na 3 lata. Procedury są uproszczone, a opłaty niewielkie.

 

Michał Wójtowicz

Myślisz o własnej firmie, nowoczesnym biznesie? Nowoczesna technologia SodaBlast System, zastępująca tradycyjne piaskarki, pozwoli wyprzedzić konkurencję jakością, efektywnością, zapewniając też wysoką opłacalność i satysfakcję z pracy.

Więcej: https://www.sodablastsystems.pl


 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe