24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Ile kosztuje podróż do Berlina  Firma w Niemczech  Prawo w Niemczech  Na Temat Berlina. Zum Thema Berlin  Informator Berliński  ITB  Reportaże z Berlina. Reportage  Społeczeństwo  Berlin. Miejsca.  Felietony, publicystyka
Wrażenia z Tropical Islands. Czy warto?

Tropical Islands Niemcy. Ceny. Praktyczne informacje.

Zanim zdecydujemy się pokonać, często spory kawałek drogi, aby dotrzeć do Tropical Islands i wydać niemało pieniędzy, zastanawiamy się, czy warto? Moim zdaniem tak. Dobrym rozwiązaniem jest pobyt z noclegiem w hali.

 

tropical1Do Tropical Islands wybraliśmy się porannym pociągiem z Berlina. Pośpieszny R2, co godzinę odjeżdża z Alexanderplatz. Podróż trwa 40 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 8,5 Euro, ulgowy 6,5. Wysiadamy na stacji Brand, gdzie czeka już autobus z Tropical Islands (ok. 10 minut jazdy).

Potężną halę kryjąca Tropikalne wyspy widać już z daleka. Zajmuje ona powierzchnię 6,6 ha i jest wysoka na 107 m. Jak się okazało później, pod kopułą latają nawet balony. Rezerwowałem wcześniej pobyt dla osoby dorosłej z noclegiem pod namiotem (w hali) w promocyjnej taryfie niedzielnej za 85 Euro dla dwóch osób. To niezłe rozwiązanie, ponieważ oprócz noclegu mamy w pakiecie bardzo dobre i obfite śniadania i praktycznie całe dwa dni pobytu na Tropikalnych Wyspach, od rana pierwszego dnia do północy następnego.

Namiot jest dostępny dopiero, od 16, ale nie ma to praktycznego znaczenia, rzeczy trzymamy w szafkach, a do namiotu zabiera się tylko to, co potrzebne na nocleg. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest wynajem pokoju w domku. Niektórzy decydują się na nocleg w hali za dodatkowa opłatę – 19,5 Euro. Opłata ta jest rejestrowana automatycznie na naszym „zegarku”. Można przespać się na leżakach. Poruszanie się jest proste, są drogowskazy, mapy, informacje są podawane po niemiecku, angielsku i polsku.

 tropical noc

Pobyt zaczynamy od rekonesansu. Naprawdę można się tu poczuć, jak na tropikalnej wyspie. Stała temperatura powietrza wynosi tu 26 stopni C, a wody 28-32 stopnie C. Wysokość hali sprawia, że czujemy się jak na otwartej przestrzeni. Spacerujemy po tropikalnym lesie. Jest to największy tego typu las na świecie, oczywiście pod dachem. Rośnie tu ok. 50 tys. roślin, należących do ok. 600 gatunków.

Do Tropical Island przyciągają ludzi głównie jednak kąpieliska i plaże. Są tu dwa kąpieliska. Morze Południowe zajmuje powierzchnię 3 basenów olimpijskich. Akwen nadaje się świetnie do pływania i do zwyczajnego relaksu. Obok znajduje się duży brodzik dla dzieci. Wokół „morza” jest oczywiście tropikalna piaszczysta plaża. Jest sporo ludzi, ale nie ma problemu ze znalezieniem wolnego leżaka, w wodzie też jest dużo swobody. Gdy na zewnątrz świeci słońce, można się nawet opalić.

Trochę inny charakter ma Laguna Bali, jest nieco mniejsza od Morza Południowego, a temperatura wody wynosi tu 32 stopnie. Lagunę otaczają skały, z których spływają wodospady, groty, sztuczne fale. Są masaże wodne, płaszcze wodne, jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. To miejsce przygotowane z myślą o wodnym relaksie. Lagunę otacza z trzech stron piaszczysta plaża z leżakami.

tropical2Ja nie jestem wielkim entuzjastą zjeżdżalni, ale Olga wręcz przeciwnie. Nie zdążyliśmy nawet dobrze zamoczyć się w wodzie, gdy trzeba było ruszyć w kierunku toboganów. Największą z nich, której widok może mrozić krew w żyłach, Olga zjechała, nim zdążyliśmy się zorientować, że jest dostępna dla osób po 14. roku życia. Te mniejsze też dostarczały sporo frajdy, można na nich zjeżdżać też na kołach.

Inną rozrywką „z adrenaliną” jest Tropikalna winda, czyli „kanapa” wjeżdżająca na dość dużą wysokość, po czym gwałtownie spadająca w dół. Atrakcja jest dostępna w cenie biletu. Młodsze dzieci mogą skorzystać z rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich, jak tor samochodowy, łodzie, statek piratów i inne. Niestety, jest to dodatkowo płatne. Jest też mini golf, czy salon fitness, również dodatkowo płatne.

 

Ciekawie i okazale prezentuje się tropikalna wioska, gdzie zbudowano repliki budowli z Borneo, Bali, Samoa, czy Tajlandii. Znajdziemy w nich restauracje. Wybór lokali gastronomicznych jest spory. Przy plaży znajdują się oczywiście typowe lokale plażowe, gdzie można się czegoś napić, czy coś przegryźć. Koktaj kosztuje ok. 5-6 Euro, małe piwo ok. 2,7 Euro, napoje i koktajle bezalkoholowe od 2 do 4 Euro. Kupując piwo, czy napój dostajemy zwrotny kubek (kaucja 1,5 Euro).

Na obiad wybraliśmy lokal fast-foodowy. Spory zestaw currywurst z frytkami i napojem kosztuje 7 Euro. Inne zestawy są w podobnej cenie. Mamy też do wyboru sporo restauracji, niektóre z programami artystycznymi. Wybierając się tam trzeba założyć ubranie.

 

Tropical Islands ma jeszcze jedną część, jest nią strefa wellness i saun. Zmiana strefy jest płatna, kosztuje 12 Euro, płacimy, jak za wszystko, „zegarkiem”, przy wejściu. Strefa wellness jest położona wśród tropikalnej roślinności, zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Znajdziemy tu łaźnie parowe, 6 saun, a także strefy wypoczynkowe, jacuzzi, masaże. Podobnie, jak w strefie tropikalnej, także tutaj czekają na nas bary i restauracje. Przyjemnie jest zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy jest pusto i bardziej nastrojowo. Strefa jest czynna od 9.00 do 1 w nocy.

Późnym popołudniem, dość liczny w niedzielę tłum plażowiczów zaczyna się przerzedzać. Zjeżdżalnie i winda czynne są do 22.00, ale baseny do 1 w nocy, a hala całą dobę. Najprzyjemniej jest chyba późnym wieczorem i w nocy. Mało ludzi, nastrojowe światła.

Rano idziemy na śniadanie i mamy przed sobą kolejny dzień w Tropical Islands.

Pobyt w Tropical Islands to taka namiastka tropikalnych wakacji, całkiem udana. O każdej porze roku mamy tu zagwarantowaną pogodę, ciepłe morze i sporo atrakcji. Dla dzieci prawdziwy raj.

Olga Janczarek, Piotr Janczarek

 

Dojazd

Tropikalna kraina położona jest 60 km na południe od Berlina i 100 km na północ od Drezna.

Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick,

Samochodem

Tropical Islands znajdują się przy autostradzie A 13 (Berlin-Drezno), ok. 35 km na południe od Berlina-Schönefeld. Należy opuścić autostradę na zjeździe Staakow i jechać jeszcze 3 km kierując się oznaczeniami.

Pociągiem

Pociąg pospieszny RE 2odjeżdża z Berlina lub Cottbus do stacji Brand (Niederlausitz) co godzinę. Dla przykładu: podróż ze stacji Berlin Alexanderplatz do Brand trwa 45 minut. Cena biletu w jedną strone 8,5 Euro, ulgowy 6,5 Euro.

Pociąg osobowy RB 14 odjeżdża również, co godzinę ze stacji Berlin Ostbahnhof, przez Karlshorst i Königs Wusterhausen lub – z odwrotnego kierunku - przez Senftenberg i Lübben.

Ze stacji w Brand kursuje do Tropical Islands bezpłatny autobus shuttle. Godziny odjazdu autobusów są dopasowane do czasu przyjazdu pociągów.

 

Ceny (przykładowe)

Bilety warto zarezerwować wcześniej przez stronę internetową.

Dzienny bilet dla dorosłego kosztuje od 30 do 36 Euro. Ulgowe kosztują od 25 do 31 Euro.

Bilet łączony (także do strefy saun) kosztuje 42 Euro dla osoby dorosłej i 28 Euro dla dziecka.

 

Więcej informacji (po polsku):


http://www.tropical-islands.de/pl/

 

okladkaBERLIN DLA POCZĄTKUJĄCYCH

nowy przewodnik

Powstał z myślą o czytelnikach, którzy jeszcze nie byli w Berlinie lub nie zdążyli go jeszcze dobrze poznać. Dostępny w PDF i EPUB (10 zł). 

 Przewodnik zaprowadzi do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Obok „turystycznego” Berlina, jest ten inny, dla koneserów. Taki Berlin też chcę Państwo pokazać i o nim opowiedzieć. Proponuje też ciekawe szlaki tematyczne, jak żydowski,z dziećmi, na lato (kąpieliska). A ponadto dużo praktycznych informacji.

https://ksiegarnianatemat.online/ 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe