6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Zadra i MOYA Formuła   Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Dzieci w szkole  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  Tosca w Teatrze Wielkim  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  Allpress Media Communications - o nas
Uczeń dyslektyk - zmiany w wydawaniu zaświadczeń

Zaświadczenie o dysleksji. Jak się o nie starać. Zmiany.

Zaświadczenie o dysleksji wydają poradnie specjalistyczne, zarówno publiczne, jak te niepubliczne. Mając w klasie ucznia - dyslektyka nauczyciel ma obowiązek dostosować wymagania do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Dyrektor szkoły może zwolnić ucznia z nauki drugiego języka obcego.  Z podobnych ułatwień uczeń może skorzystać na egzaminach kończących naukę w szkole podstawowej, gimnazjum oraz na egzaminie maturalnym. Uczeń z dysleksją ma również prawo uczestniczyć w dodatkowych - specjalnych zajęciach, organizowanych w szkołach.

Jeśli uczeń uzyskał opinię z poradni przed 31 sierpnia 2011 r. będzie ona ważna do końca edukacji. Jednak po 1 września o takie zaświadczenie będzie trudniej, ponieważ  zmieniły się przepisy. Poradnia będzie ją mogła wydać na życzenie rodziców, nie wcześniej niż po ukończeniu przez dziecko 3 klasy szkoły podstawowej i nie później niż do ukończenia podstawówki. W młodszych klasach wniosek do poradni będzie mógł złożyć tylko dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii  rady pedagogicznej. Taka sama procedura (wniosek zożony przez dyrektora) obowiązuję również w wypadku gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez cały okres nauki.

DZ.U. nr 228 poz. 1491

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe