24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Zadra i MOYA Formuła   Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Dzieci w szkole  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  Tosca w Teatrze Wielkim  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  Allpress Media Communications - o nas

O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Wychodząc naprzeciw obrońcom własnych i cudzych sumień proponuję stworzenie czegoś w rodzaju „Rejestry odmowy WOŚP” – na wzór bazy danych ludzi, którzy po śmierci nie chcą być dawcami organów do przeszczepów.

Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz przez jakiś czas popływamy w szambie wylanym na tę akcję i jej szefa przez prawicowych polityków i dziennikarzy. W tym roku mówiono już otwartym tekstem o antypolskiej i antykatolickiej działalności Jerzego Owsiaka (niejaki p. Zawisza, piskliwy wodzuś naszej patriotycznej młodzieży). Swoje dołożyła nieoceniona p. Pawłowicz, która stwierdziła co następuje: „... jest to środowisko [Owsiaka], które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock”. Co wykrzyczawszy, wytarła sobie pianę z twarzy unijna szmatą. Kolega partyjny pisowskiej posłanki, p. Błaszczak z kolei potępia Owsiakową inicjatywę, jako „dzieląca Polaków”. Nie brak przy tym insynuacji na temat uczciwości i przejrzystości w rozliczaniu całej akcji. Na nic zdają się zapewnienia, że zbiórka pieniędzy prowadzona przez W.O.Ś.P. jest prześwietlana na wszystkie sposoby przez m.in. MSW i organa kontroli skarbowej, które nigdy nie stwierdziły żadnych nieprawidłowości.

Cóż, mamy wolność słowa – haniebnego i plugawego także. Nie musimy się hamować ani w chamstwie ani rozmyślnym okrucieństwie. Nikt nie ma też obowiązku składania datków do puszek wolontariuszy WOŚP. Ale też nie ma przymusu korzystania z dobra, które dzieje się za sprawa corocznych kwest.

Rozmaite prawicowe środowiska upominają się u ustawodawcy o tzw. klauzulę sumienia. Katoliccy aptekarze chcą mieć prawo do niesprzedawania środków antykoncepcyjnych, tacyż lekarze chcą w zgodzie z prawem i własnymi przekonaniami odmawiać praktyk aborcyjnych (co pojąć można), ale też badań prenatalnych (co zakrawa na zbrodnię). Podążając tą ścieżką, można sobie wyobrazić sprzedawczynie odmawiające ze względów światopoglądowych sprzedaży mięsa i wędlin w dni katolickich postów oraz nauczycieli wzdragających się przed wykładaniem teorii ewolucji.

Wychodząc naprzeciw obrońcom własnych i cudzych sumień proponuję stworzenie czegoś w rodzaju „Rejestry odmowy WOŚP” – na wzór bazy danych ludzi, którzy po śmierci nie chcą być dawcami organów do przeszczepów. Osoby pragnące na serio pozostać w zgodzie z własnymi przekonaniami, niechaj noszą przy sobie niewielki dokument, którego wzór nieodpłatnie udostępniam P.T.  Wszystkim Prawdziwym Polakom. Myślę, że ładnie wykonane karty z poliwęglanu z hologramem i stosownymi zabezpieczeniami mogłyby wydawać zainteresowanym biura partii i organizacji, które usiłują wykreować W.O.Ś.P. na wroga publicznego nr 2. Zaraz po gender.

Jerzy Linder

WOSP

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe