24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Zadra i MOYA Formuła   Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Dzieci w szkole  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  Tosca w Teatrze Wielkim  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  Allpress Media Communications - o nas
Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.

Pijesz kawę, łykaj magnez!!!. Jest już nawet specjalny suplement diety - "Neomag dla pijących kawę". Tylko czy to ma sens? Specjaliści oceniają, że aby pojawiły się istotne ubytki magnezu w organizmie z powodu picia kawy, musielibyśmy wypijać ponad 2,5 litra tego napoju dziennie !!! Jeśli już wypijamy wiadro kawy codziennie, to i tak nie mamy pewności, że przyswoimy magnez z tego preparatu. Nikt, łącznie z producentem nie zna skuteczności i bezpieczeństwa preparatu, po prostu suplementy diety nie podlegają rygorom prawa farmaceutycznego. Skutki ich działania nawet nie są rejestrowane, nie ma monitoringu, po prostu nikt nad tym nie panuje.

Bardziej groźnie robi się, gdy zaczynamy stosować suplementy diety z antykoncepcją hormonalną. A do tego namawia kobiety m.in. producent, słynnej z reklam, Asequrelli. Reklama oparta jest na stereotypach, jakie narosły wokół antykoncepcji hormonalnej, jak spadek libido, złe samopoczucie, przyrost wagi ciała, przed którymi ma chronić owa Asequrella. Tymczasem, zdaniem dr. Jarosława Woronia z Zakładu Farmakologii Klinicznej, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, kobiety powinny się obawiać nie środka antykoncepcyjnego, ale suplementu diety, który przyjmuje wraz z nim. 

Mamy już magnez na każdą okazję: skurcz, stres, problemy ze snem itp. Rynek w Polsce jest chłonny. Wyprodukowanie takich preparatów nie jest drogie, m.in. dlatego, że nie podlegają rygorom prawa farmaceutycznego. Sukces preparatów oparty jest zwykle na agresywnej reklamie, często nie etycznej, jak w wypadku Asequrelli. Skoro nie trzeba inwestować pieniędzy w badania, można w reklamę. Stąd każdego dnia atakują nas z ekranu telewizora różne neomagi i witaminery.

Warto jednak pamiętać, że niekiedy suplementacja jest pożądana, a także, że są też suplementy diety, które mają badania kliniczne, producent lub dystrybutor bierze odpowiedzialność za skutki ich działania. Te nie są jednak tak agresywnie promowane, jak wymienione wyżej produkty.

Czytaj o interakcjach suplementów diety z środkami antykoncepcyjnymi:
http://www.natemat.com.pl/zdrowie/seks/antykoncepcja-a-leki.html

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe