24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Zadra i MOYA Formuła   Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Dzieci w szkole  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  Tosca w Teatrze Wielkim  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  Allpress Media Communications - o nas
Zadra i MOYA Formuła

– wybierz ekstremalne atrakcje w Energylandii!

Energylandia to największy i najchętniej wybierany park rozrywki w naszym kraju. Jego oferta jest szeroka i dopasowana do różnych grup odbiorców, od małych dzieci, dla których idealnym rozwiązaniem będzie Strefa Bajkolandia, po Strefę Ekstremalną, doskonałą dla dorosłych, którym brakuje odpowiedniego zastrzyku adrenaliny. Jednak nie tylko tam czekają na nas ekstremalne atrakcje, czego przykładem jest właśnie Zadra.

 

energy


Zadra – ekstremalny przypadek w średniowiecznym świecie Smoczego Grodu

Zadra to najwyższy i najszybszy na świecie Wooden Roller Coaster. Jest to atrakcja hybrydowa, co oznacza, że została zbudowana z dwóch materiałów – drewna oraz stali. Powstała we współpracy z takimi firmami, jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma – pracują one z największymi na świecie parkami rozrywki, dostarczając im m.in. ekstremalne atrakcje na najwyższym poziomie.

 


energy 

 

 

Niemal 64 metry wysokości, 3 inwersje, spadek pod kątem 90 stopni czy prędkość wagonika, która przekracza 120 km/h – dzieje się tutaj naprawdę wiele, do tego sam przejazd trwa niemal 2 minuty!


Zadra jest jednak częścią większej całości, jaką jest ubiegłoroczna premiera Energylandii, czyli Smoczy Gród. To zupełnie nowa Strefa, która swoim klimatem i dekoracjami odnosi się do średniowiecza, które zostało opanowane przez skrzydlate smoki! Czeka tam na nas również więcej atrakcji, takich jak Dragon Adventure, Draken, Fuego czy Frida, jednak one przeznaczone są głównie dla młodszych Gości Parku, którzy nie oczekują wrażeń tak ekstremalnych, jak te oferowane przez Zadrę.

 

Energylandia pełna ekstremalnych wrażeń

Zadra jest idealnym przykładem tego, że Energylandia ma do zaoferowania swoim Gościom naprawdę wiele ekstremalnych doznań i co ważne – nie czekają one na nas tylko w Strefie Ekstremalnej. Jeżeli jednak lubimy poczuć wiatr we włosach i ogromne prędkości, to właśnie tam powinniśmy się udać.

Strefa Ekstremalna ma nam do zaoferowania aż 10 atrakcji, które sprawią, że nasze ciśnienie podniesie się, i to znacznie. Najpopularniejszą i prawdopodobnie najsłynniejszą z nich jest oczywiście Hyperion, atrakcja, która debiutowała w roku 2018 i do tej pory jest chętnie odwiedzana przez Gości nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.


Zachęcamy jednak do lepszego poznania również pozostałej oferty Strefy Ekstremalnej, z naciskiem na roller coaster MOYA Formuła, który zadebiutował w Parku w roku 2016. Może zabrać on ze sobą aż 16 pasażerów, a cały przejazd ma długość 560 metrów.

Co ważne, to najnowocześniejsza konstrukcja tego typu w Europie, która posiada najwyższe parametry bezpieczeństwa. Jeżeli więc chcecie sprawdzić, jak wyglądają atrakcje ekstremalne, jednocześnie będąc pewnym, że znajdujemy się w miejscu skrajnie bezpiecznym, to właśnie MOYA Formuła będzie idealnym wyborem.

Pamiętajmy także, że MOYA Formuła to również tzw. „Launched Coaster” – to innowacja oparta na wyrzucie magnetycznym, który sprawia, że prędkość około 100 km/h uda nam się uzyskać we wręcz błyskawicznym tempie, wynoszącym od 2 do 3 sekund! Takie jest również założenie – w przypadku tego coastera będziemy osiągać jak najwyższe prędkości naszego wagonika w jak najkrótszym czasie! Poczujemy się niczym pasażerowie siedzący na wystrzelonym pocisku, a przeciążenia podczas przejazdu będą dochodzić do nawet 4,5G! Pamiętajmy, że wszystko to możliwe jest przy zachowaniu niesamowitego bezpieczeństwa podczas przejazdu.

Czekają na nas pętle, inwersje i nachylenia, co sprawia, że zdaniem wielu odwiedzających Energylandię to właśnie MOYA Formuła jest jednym z najciekawszych roller coasterów, a gdy nim jedziemy, dzieje się po prostu wiele, sam przejazd jest emocjonujący i naprawdę zróżnicowany!

MOYA Formuła od czasu swojej premiery w 2016 roku cieszy się cały czas olbrzymią popularnością i jest chętnie odwiedzana po raz kolejny przez wielu Gości Parku, ktorzy odwiedzają ten prak rozrywki.

Więcej o niej, ale również o Smoczym Grodzie, Zadrze i innych ekstremalnych atrakcjach, znajdujących się na terenie Energylandii, można dowiedzieć się na stronie internetowej Parku, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

  

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe