24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel
Luksusowe podróże do Grecji

– czemu warto je wybrać?

Grecja1
Grecja to jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych kierunków podróży przez Polaków oraz pozostałych mieszkańców Europy. Kraj, w którym narodziła się kultura europejska zachwyca pod każdym względem – wyjątkową atmosferą, różnorodnością krajobrazu, zdrową i smaczną kuchnią grecką, plażami, widokami i miejscami przepełnionymi historią.

Śmiało można powiedzieć, że ta kraina winem i oliwą płynąca, niesie ze sobą coś tajemniczego i znanego zarazem – zaczynając od samego języka greckiego i charakterystycznego alfabetu, kojarzącego się jednoznacznie z mitologią grecką, przez pejzaże rodem z baśni oraz mnóstwo legend i historii. W Grecji można znaleźć zakwaterowanie w absolutnie wyjątkowych i luksusowych hotelach, dzięki czemu podróż nabierze nowego smaku. Co warto zobaczyć w Grecji?

Kraina tysiąca wysp

Grecja jest położona w południowej części Europy, na najbardziej wysuniętym w tym kierunku krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Oblewają ją wody trzech mórz – Morza Egejskiego, Morza Jońskiego i Morza Śródziemnego. Grecja graniczy z Albanią, Macedonią Północną, Bułgarią i Turcją, a przez setki lat kultury tych krajów wzajemnie się przenikały i wzbogacały.

Mieszka tu 11 milinów ludzi, co wydaje się niewielką liczbą w porównaniu do odwiedzających Grecję turystów – według raportów, w 2018 roku przybyło tu aż 33 miliony odwiedzających! Nie trudno zgadnąć, że jedną z głównych gałęzi gospodarczych tego kraju jest turystyka, a więc doskonała infrastruktura i zaplecze turystyczne przygotowane z myślą o każdym rodzaju podróżowania – od biwaków aż po ociekające luksusem hotele z prywatnym basenem w skale. Grecja https://planetescape.pl/kraj/grecja/ dzieli się na część kontynentalną, na której znajduje się stolica – Ateny, oraz tysiące wysp i wysepek zgrupowanych w kilku archipelagach. Każdy region tego kraju oferuje niezwykłe atrakcje i jest wart uwagi, a centrum życia turystycznego koncentruje się na Cykladach, Krecie, Wyspach Egejskich, Półwyspie Chalcydyckim i na Peloponezie.

Kiedy wybrać się w podróż do Grecji?

grecja2Grecja znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się gorącym i upalnym latem oraz łagodnymi zimami, podczas których występują opady deszczu. Jednak to dość rozległy kraj, którego ogromna część położona jest na wyspach, więc warunki atmosferyczne mogą się różnić w zależności od konkretnego miejsca.

Szczyt sezonu zaczyna się w Grecji od maja, wraz z ciepłą wiosną, a kończy się dopiero w październiku. Nie oznacza to, że w pozostałe miesiące nie ma czego szukać w tym kraju – Grecja to zdecydowanie kierunek całoroczny. Jeśli głównym celem Waszej podróży jest odpoczynek i plażowanie, polecamy wybrać się do Grecji w miesiącach od maja do sierpnia i korzystać z pogody!

Niebieskie kopuły na Cykladach

Każdy Grecki region charakteryzuje się nieco odmienną architekturą. Turyści upodobali sobie bielone domki o niebieskich, kopułowych dachach, zawieszonych na skałach i poprzecinanych wąskimi, brukowanymi uliczkami, z których roztacza się wspaniały widok na morze i inne wyspy. Taki obrazek znajdziecie na Cykladach, archipelagu liczącym niemal 2200 wysp położonym na Morzu Egejskim – na południe od Aten i na północ od Krety. Spośród tysięcy wysp jedynie 33 są zamieszkałe, a wśród nich perełki, takie jak Santorini i Mykonos, oraz mniejsze – Amorgos, Syros czy Milos.

grecja3Na Cykladach można znaleźć zarówno oblegane turystyczne miejsca, jak i te poza utartym szlakiem. Jedną z ulubionych wysp jest Santorini, uznawana za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi przez spektakularne widoki, jakie roztaczają się z wulkanicznej kaldery objętej skałami. Na Santorini jest także mnóstwo pięknych plaż, a wielbiciele życia nocnego z pewnością się nie znudzą – zwłaszcza, jeśli jako swoje docelowe miejsce wybiorą miasteczko Oia lub Thira (Fira). Santorini to wprost idealne miejsce na podróż poślubną lub zorganizowanie ślubu na plaży przy legendarnych już zachodach słońca! Poza romantycznymi pejzażami, na wyspie można znaleźć piękną architekturę, spokojne klasztory wybudowane na klifach, miasteczka portowe, w których królują tawerny i grillowane ryby, czarne plaże i ciekawe obiekty sztuki. Największym miastem wyspy, uznawanym za stolicę, jest Fira, o której wspomnieliśmy już w kontekście bogatego życia nocnego.

W Thirze nie da się nudzić ani za dnia, ani w nocy – znajdują się tu najlepsze pasaże handlowe na wyspie, kluby, restauracje, galerie sztuki i muzea. Przyjezdni podziwiają perełki architektury weneckiej i cykladzkiej, popijając kawę na brzegu morza i szukając inspiracji i pomysłów. W Thirze jest kolejka linowa, z której można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem. Jeśli chodzi o najlepsze hotele na Santorini, szczególnie polecamy m.in. Charisma Suites, Santorini Secret Suites and Spa, Mystique, a Luxury Collection oraz Bellonias Villas.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe