6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel

Aqua City - kąpielisko termalne w Popradzie

fot. Jarek Murek 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. Jarek Murek 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Aqua City Poprad. Kąpielisko termalne w Popradzie. Kapieliska termalne na Słowacji. Ceny i pakiety w Aqua City Poprad.

budynekPierwsze wrażenie jakie wywołuje kompleks rekreacyjno - wodny w Popradzie to jego ogrom, bardzo nowoczesna architektura, wysmakowana aranżacja i widok na Tatry. Aqua City to nie tylko baseny, ale także, wchodzące w skład kompleksu, hotele i liczne obiekty gastronomiczne. Woda geotermalna w basenach jest wydobywana z głębokości 1300 m i schładzana z temperatury 50 st. C do 36 i 38 stopni. Zawiera ona ponad 20 składników mineralnych. Do dezynfekcji jest natomiast używane promieniowanie UV, łagodne dla skóry i oczu. Dlatego m.in. AquaCity Poprad uzyskał prestiżową nagrodę World Travel Awards za rok 2007 w kategorii „Najbardziej ekologiczny ośrodek na świecie“.

Zacznijmy od basenów termalnych,
woda tutaj ma 36 do 38 st. Przyjemnie jet posiedzieć sobie w gorącej wodzie, zwłaszcza zimą, gdy dokoła leży śnieg, a znad tafli wody unoszą się gęste tumany pary. Nie tylko przyjemnie, ale też zdrowo, albowiem zawiera minerały korzystnie wpływające na zdrowie, pomaga przy problemach układu ruchowego, oddechowego oraz basenynerwowaego, a także w problemch z krążeniem krwi. Dla większego relaksu możemy jeszcze skorzystać z masażu dzięki specjalnym dyszom, czy też zanurzyć się pod grzybek wodny. Po dość statycznym relaksie warto "rozruszać się" w basenie pływackim (z chłodniejszą wodą) o długości 33 m. Drugi - 50-metrowy basen pływacki znajduje się pod dachem.

Wracamy do budynku. Możemy tu poruszać się po rożnych strefach, w zależności od wykupionego biletu. Zaczynamy od krytych basenów strefy Blue Saphire. W ogromnej przeszklonej hali, skąd możemy obserwować zachód słońca nad Tatrami, znajdują się relaksacyjne baseny z różnymi atrakcjami - fale. leżanki, dysze i in. niesamowite wrażenie daje światło, wieczorem dodatkowo organizowane są laserowe - 3D pokazy świetlne. Światło również ma służyć zdrowiu, leczenie światłem nazywa się chromoterapią.  Odpowiednio dobane światlo wpływa kojąco na równowagę psychiczną i fizyczną. Stąd również możemy wejść na baseny zewnętrzne, a dla najmłodszych urządzono salę zabaw.

Strefa Blue Diamond jest nieco bardziej kameralna i ekskluzywna. Mamy tu do dyspozycji basen, gdzie spędza się czas na siedząco. Najprzyjemniej jest z pewnością w wodnym barze, zanurzonym w basenie, popijając np. piwo, wino lub drinka. W całym Aqua City na pewno nie umrzemy z głodu, czy pragnienia. Oferta gastronomiczna jest bogata, płacimy "zegarkami", a należność regulujemy przy wyjściu.

Dzieci, także te młodsze na pewno nie będą się nudzić, dla nich zbudowano specjalne baseny wewnątrz i na zewnątrz, sale i place zabaw. Oczywiście mamy jeszcze mbasennówstwo zjeżdżalni dla dorosłych i starszych dzieci.

Oprócz kompleksu basenowego możemy jeszcze odwiedzić Witalny Świat, czyli strefę saun aromatycznych, pomieszczeń inhalacyjnych, sanarium, drogę wodną. Ciekawe wrażenie daje deszcz tropikalny i arktyczny, a dla odmiany polecić można jaskinię śnieżną i ocean lodowy, gdzie przebywamy w temperaturze - 14 st. C. Na chętnych czeka jeszcze centrum urody oraz bogata oferta masaży.

Najwygodniej i najpszyjemniej jest zamieszkać w kompleksie Aqua City, tym bardziej, że oferuje on zamieszkanie w komfortowych hotelach: trzygwiazdkowym Seasons oraz czterogwiazdkowym Mountain View.

hotelAktualne pakiety


więcej informacji:
http://www.aquacityresort.com/pl/

fot. Aqua City Poprad, Jarek Murek

zobacz więcej o ośrodkach narciarskich na Słowacji, ofertach i in.: http://www.natemat.com.pl/podroze/narty-na-slowacji.html

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe