6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel

Szczyrbskie Jezioro - Strbskie Pleso

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Strbskie Pleso. Park Snow w Strbskim Plesie. Narty w Strbskim Plesie.

Szczyrbskie Jezioro (Strbskie Pleso) jest najwyżej położoną tatrzańską miejscowością (1315-1385 m npm) i jedyną w tym regionie, która ma charakter alpejski. Dzięki położeniu sezon narciarski jest tu bardzo długi, nawet do drugiego tygodnia maja. Wyjątkowy urok tego miejsca jest skutkiem wyjątkowego położenia, wysoko w górach, nad dużym górskim jeziorem, ze wspaniałymi widokami na szczyty Krywania, Soliska i Rys. Jest to ośrodek wysokiej klasy z dobrze rozwinięta infrastrukturą turystyczną, m.in. hotele Spa, w tym hotel Kempiński.

Strbskie PlesoPark Snow w Strbskim Plesie jest bez wątpienia, obok zmodernizowanej Tatrzańskiej Łomnicy, ośrodkiem nr 1 w Wysokich Tatrach. Oferuje 12 km urozmaiconych i dobrze przygotowanych tras narciarskich, czynnych do pierwszych dni maja. Ośrodek jest wysoko położony, dlatego sezon jest tu najdłuższy w Tatrach. Strbskie Pleso znacznie zyskało na atrakcyjności po uruchomieniu nowej, sześcioosobowej kanapy. Możemy tu jeździć korzystając z tego samego karnetu, co w Tatrzańskiej Łomnicy. Minusem jest na pewno fakt, iż wyciągi pracują tylko do 16.00 (oprócz jazdy nocnej).
Na główne tereny narciarskie Solisko zawiezie nas w 7 minut czteroosobowa kanapa. Stamtąd mamy dwie możliwości zjazdu: do dolnej stacji sześcioosobowego wyciągu krzesełkowego. Trasa o średnim stopniu trudności jest szeroka i liczy 1,3 km długości. Krzesełka są szybkie, a kolejki do wyciągu raczej się nie zdarzają. Możemy też jechać na dół, wtedy będziemy mieli do pokonania ponad 3 km. Mniej więcej w połowie drogi trasa się rozwidla, co daje nam dwie możliwości zajadu na sam dół.
tereny narciarskieDo wspomnianego rozwidlenia dojedziemy też z dołu szybkim wyciągiem talerzykowym. Do dyspozycji mamy również krótki wyciąg krzesełkowy starego typu.  Działa również krótki wyciąg talerzykowy dla dzieci oraz szkółka narciarska dla najmłodszych. Zdecydowana większość tras w Strbskim Plesie to nartostrady o średnim stopniu trudności, zadowolą nawet wymagających narciarzy.
Przy górnej stacji kolejki działa samoobsługowa restauracja z tarasem, a na dole restauracje i bary. Jest też duży parking. Dobrym rozwiązanie może być zostawienie samochodu na parkingu w centrum miejscowości (przy stacji kolejki) i dojazd bezpłatnym skibusem (kursuje co 10 minut).
Jednodniowy karnet dla dorosłych kosztuje 24 euro, 4 godziny – 20 euro, dla dzieci odpowiednio 17 i 14 euro.

Strbskie Pleso jest kurortem wyższej kategorii, co ma odzwierciedlenie w jakości infrastruktury i cenach. Miejscowość ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową, choć przeważają tu raczej hotele wyższej kategorii. Sporo jest również restauracji i barów. Niedrogo zjemy w samoobsługowej restauracji na przeciw stacji kolejki, po drugiej stronie placu, przy hotelu Toliar. W tym samym budynku działa, również warta polecenia, Slovenska izba, specjalizująca się w tradycyjnej kuchni słowackiej. Na nartach bez problemu i niezbyt drogo posilimy się w barach przy olnych stacja wyciągów oraz przy górnej stacji kolejki.
zobacz więcej o ośrodkach narciarskich na Słowacji, ofertach i in.
zobacz stronę ośrodka

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe