24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel

2010-05-31 20:09:01

Polska

W tym dziele publikujemy reportaże turystyczne, przewodniki i artykuły poświęcone podróżom po kraju. Na początek poponujemy przewodnik po Bieszczadach, przygotowany przez znawcę i wielbiciela wszystkiego, co bieszczadzkie. Przewodnik powstał z myślą o czytelnikach, którzy nie mają za sobą "bieszczadzkiego" epizodu życia, czyli wędrówek, obozów, biwaków, tak typowego dla wielu czterdziesto-, pięćdziesięcio-, czy sześćdziesięciolatków. Znawcy Bieszczad również dowiedzą się czegoś nowego, a wszystkim przewodnik ułatwi na pewno zorganizowanie sobie pobytu w tych magicznych górach.

Bieszczady-masyw Tarnicy, fot. Jerzy Linder 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl
W dziale

Bieszczady dla początkujących

Przewodnik - opowieść o Bieszczadach dla początkujących i zaawansowanych

Kołbaskowo lädt ein

Die Einladung in die Gemeinde Kołbaskowo / Kolbitzow gilt für einen Tag, für ein Wochenende oder auch für einen längeren Aufenthalt. Im Angebot: Rad- und Wasserrouten. Mittelalterliche Sehenswürdigkeiten, wunderschöne Natur, herrliche Fernsichten. Ruhe und Erholung.

Jarosław. Na pograniczu Zachodu i Wschodu

Założony w 1031 r. przez księcia kijowskiego Jarosława Mądrego, Jarosław od wczesnego średniowiecza był miejscem ścierania wpływów oraz przenikania kultur, co zawdzięczał położeniu – na styku Wschodu i Zachodu Europy. Leżąc na skrzyżowaniu szlaków handlowych, z czasem stał się najważniejszym miastem południowej Rzeczypospolitej. O jego potędze do dziś świadczą zachowane w mieście zabytki.

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Gdynia - Orłowo

Kameralna dzielnica Gdynia z piękną plażą, molo i imponującym klifem. Znakomite miejsce na kameralny wypoczynek.

Do Białowieży warto wybrać się o każdej porze roku. Na weekend i na dłużej. Zobacz co warto zobaczyć? A może wybrać się też na białoruską stronę Puszczy? Na pewno trzeba też zobaczyć niezwykłą Krainę Otwartych Okiennic.

Białowieża to cudowne miejsce na skraju Puszczy Białowieskiej. Perła Podlasia ze wspaniałą przyrodą, zabytkami, wielokulturową tradycją i znakomitą kuchnią.

Radom, miasto, które warto odkryć

Zabytki, pamiątki wielokulturowej przeszłości, historię miasta przemysłowego i robotniczego buntu. To wszystko znajdziemy w Radomiu.

Mazury, jezioro Okrągłe i Hosteria

Mazury. Miejsce nieskażonej natury - jezioro Okrągłe i Hosteria.

Szlakami Mikołaja Kopernika i krzyżackich zamków

Warmia i Mazury na każdą porę roku. Szlakiem Mikołaja Kopernika i Zamków krzyżackich.

Podlasie. Kraina otwartych okiennic

Trześcianka, Soce i Puchły położone w dolinie Narwi tworzą malowniczą Krainę otwartych okiennic.

Toruń

Toruń to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Magnesem przyciągającym tu rocznie blisko 2 miliony gości z całego świata jest średniowieczne centrum, znajdujące się od 1997 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Rzeszów, miasto inne niż myślisz

Szukasz pomysłu na interesujący weekend lub dłuższy pobyt. Wybierz się do Rzeszowa. Tu jest o wiele bliżej niż sądzisz i dużo ciekawiej, niż możesz sobie wyobrazić.

Tarnów. Piękno włoskiego renesansu w galicyjskim mieście

Początki Tarnowa sięgają roku 1330, ale swój urok miasto zawdzięcza czasom rozkwitu, przypadającym głównie na XVI w. Z tego okresu pochodzą najcenniejsze zabytki, dzięki którym Tarnów zyskał miano „perły polskiego renesansu“. Przez wieki był Tarnów przystanią dla przybyszów: Żydów, Niemców, Ukraińcow, Szkotów, Austriaków, Czechów. Każda nacja pozostawiła tu swój trwały ślad. LEAD

Jasło. Stolica polskiego winiarstwa

Jasło. Na winiarskim szlaku

Chełmskie podziemia kredowe

Podziemia kredowe w Chełmie

Kołbaskowo zaprasza

Na dzień, na weekend lub na dłużej zapraszamy do gminy Kołbaskowo. Na szlaki rowerowe i wodne. Aby odkrywać pamiątki średniowiecza, podglądać przyrodę, czy podziwiać wspaniałe widoki. Po spokój i relaks.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe