6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel
Kołbaskowo zaprasza

Na dzień, na weekend lub na dłużej zapraszamy do gminy Kołbaskowo. Na szlaki rowerowe i wodne. Aby odkrywać pamiątki średniowiecza, podglądać przyrodę, czy podziwiać wspaniałe widoki. Po spokój i relaks.

kościółWe wczesnym średniowieczu znacząca część tutejszych ziem należała do panującej tu dynastii Gryfitów. Rozległe posiadłości posiadał również kościół, a później książęta szczecińscy. Jedną z największych atrakcji nie tylko, gminy, ale też regionu jest szlak trzynastowiecznych kościołów. Warto zwrócić szczególną uwagę m.in. na kościół pw. św. Trójcy w Kołbaskowie. Dobrze zachowana (czynna) świątynia pochodzi z XIV w. i została zbudowana w stylu późnoromańskim. Na zdjęciu ruiny kościoła w Karwowie (XIII w.).

Odkrywanie pamiątek średniowiecza to nie jedyna atrakcja, którą spotkamy na tutejszych szlakach. Drugiem wielkim atutem gminy Kołbaskowo jest obcowanie z naturą, przyrodą, pięknymi krajobrazami. Szlaki turystyczne biegną m.in. przez park krajobrazowy: „Doliny Dolnej Odry”. Park ten to największe w Europie Zachodniej i Środkowej torfowisko niskie z florą i fauną niespotykaną już w dolinach innych, wielkich europejskich rzek. Liczne szlaki rowerowe prowadzące przez gminę, mają swój początek m.in. w Szczecinie, przejściu granicznym Bobolin – Schwennenz, czy też w Löcknitz.

Tereny gminy to również siedlisko Bielika – największego ptaka szponiastego występującego w północnej Europie. „Szlak Bielika” przebiega przez rejony przylegające do rozlewiska Dolnej Odry. Na zdjęciu Kanał Kurowski.

Zbiorniki wodne na terenie gminy zajmują powierzchnię 411 ha.
kanałJednak najciekawszymi pod względem turystycznym i przyrodniczym są: rzeka Odra Zachodnia i Kanał Kurowski. Specjalnością turystyczną gminy są wycieczki kajakami, łodziami, spływy. 

Kołbaskowo to gmina otwarta turystów i inwestorów.Jedna z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce. Jej atutem jest także położenie na szlaku komunikacyjnym i na na styku z aglomeracją szczecińską.

Praktyczne informacje:

http://www.kolbaskowo.pl/

 

zdjęcia: UG Kołbaskowo 

 

 

 

łódki

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe