24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel

Rumunia: Transylwania, Delta Dunaju, Morze Czarne

Bukareszt - Parlament - fot. Karpaten Tourism 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Brasov, fot. KT 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Klasztor Obronny, fot. KT 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Rumunia: Karpaty, Bukowina, Bukareszt, Transylwania, Delta Dunaju, Morze Czarne

 

Polecamy wyjazdy indywidualne i grupowe organizowane przez Karpaten Tour. Jest to wiodąca rumuńska firma zajmująca się turystyką przyjazdową z 16-letnim doświadczeniem w branży turystycznej. Karpaten Tour posiadają własną sieć hoteli cztero i trzygwiazdkowych, autokary. Jest to wysoko wyspecjalizowane biuro podróży dysponujące wykwalifikowanymi pilotami i przewodnikami turystycznymi także z językiem polskim. 

Programy Karpaten Tour są niewzykle bogate i atrakcyjne, przygotowane z wyjątkową znajomością rzeczy. Dużym atutem jest też wysoki standar usług.

W tym (2020) roku Karpaty Tour proponuje tzw. wycieczki gwarantowane (chodzi o pewność, że dojdą do skutku). Wystarczy wybrać odpowiedni wyjazd i dołączyć do grupy. Uwaga! Pilot i przewodnicy posługuja się językiem angielskim, a grupy są międzynarodowe. 

Zbieramy chętnych na zorganizowanie własnej, niewielkiej grupy wyjazdowej, zorganizowanej we współpracy z Karpaty Tour z przewodnikami posługującymi się językiem polskim. Będzie to wyjazd do Transylwanii, nad Deltę Dunaju oraz wypoczynek nad Morzem Czarnym. Szczegóły poniżej. 


Transylwania i mołdawskie klasztory (malowane klszatory)

malowany klasztor

(Malowany Klasztor (UNESCO), fot. Karpaten Tour)

8 dni (7 noclegów) w hotelach o wysokim standardzie bogaty program, wyżywienie. Szczegółowy program na stronie biura:

https://www.karpaten.ro/pl/transylwania-i-moldawskie-monastyry-8-dni

Grupa z przewodnikami i pilotem w języku angielskim.

Pomożemy Państwu zarezerwować wyjazd, wybrać odpowiednie połączenie lotnicze do Bukaresztu (ok. 100 euro w obie strony). Nie pobieramy żadnych opłat. 

Informacje: piotr.janczarek@natemat.com.pl, tel. + 48 604 201 109

termin: 27.08-03.09.2020 - koszt 405 euro, 29.10-05.11.2020 - 375 euro

 

TransylwaniaSzlakiem hrabiego Drakuli - Transylwania

8 dni (7 noclegów) w hotelach o wysokim standardzie bogaty program, wyżywienie. Szczegółowy program na stronie biura:

https://www.karpaten.ro/pl/sladami-drakuli-8-dni

Grupa z przewodnikami i pilotem w języku angielskim.

Pomożemy Państwu zarezerwować wyjazd, wybrać odpowiednie połączenie lotnicze do Bukaresztu (ok. 100 euro w obie strony). Nie pobieramy żadnych opłat. 

Informacje: piotr.janczarek@natemat.com.pl, tel. + 48 604 201 109

termin: 24.09-01.10 - 395 euro

 

DeltaTransylwania i Delta Dunaju oraz wypoczynek nad Morzem Czarnym

wspólna wyprawa (min. 10 osób chętnych), obsługa w języku polskim

Pierwsza część: 8 dni (7 noclegów) w hotelach o wysokim standardzie bogaty program (w tym rejs Dunajem), wyżywienie. Szczegółowy program na stronie biura:

https://www.karpaten.ro/pl/transylwania-i-delta-dunaju-8-dni

Druga część - 5 noclegów w Eforie Nord (czarnomorski kurort) w pensjonacie, bez wyżywienia

Koszt: przelot - ok. 100 euro (w obie strony), pierwsza część: 405 euro, noclegi nad morzem - ok. 150 euro, transfery - ok. 60 euro.

Można wziąć udział tylko w pierwszej cześci (405 euro plus przelot) 

Informacje: piotr.janczarek@natemat.com.pl, tel. + 48 604 201 109

termin: 25.08-6.09

Zniżki dla dzieci - po uzgodnieniu z organizatorem wyjazdów - dotyczy wszystkich wyjazdów

 

Transylwania, czyli Siedmiogród

Ten rumuński region znany jest pod dwiema nazwami. Polakom bliższa jest nazwa Siedmiogród. Z pewnością jest to jedno z najciekwaszych miejsc w Europie, słynie w zabytków, niezwyklych pejzaży, zamków i klasztorów obronnych. Transylwanie otacza aura tajemniczości, bajkowości, a nawet grozy. Nic dziwnego, że tu własnie miał swoją siedzibę wampir Drakula. Legenda Drakuli przyciąga tu mnóstwo turystów, ale tak naprawdę to nie ona decyzuje o niezwykłej atrakcyjności tego regionu. 

Fenomen Transylwanii w głównej mierze oparty jest na niezmiernie ciekawej historii, współtworzonej przez wiele narodowości i religii. Jest to przecież Siedmiogród (pochodził stąd Stefan Batory - Węgier), mocno związany z historią Węgier. Dziś także Węgrzy stanowią liczną społeczność Siedmiogrodu. Przez setki lat była to część Królestwa Węgierskiego, ale w dziejach znajdziemy także epizod rzymski czy turecki. W skład Rumunii weszła ona dopiero po I wojnie światowej, choć ludność rumuńska była tu większością praktycznie od średniowiecza. Niezwykle prężne było osadnictwo niemieckie. Kolorytu dopełnia także ludność szeklerska - madziaryzowany lud wywodzący się od Turków. Przeplatają się tu także wpływy różnych kościołow: katolickiego, protestanckich, cerkwi prawosławnej, a także wpływy islamu.gdyż przez kilkaset lat kraina ta była wasalem potężnego Imperium Osmańskiego. 

Jedną z najważniejszych atrakcji są historyczne miasta, teraz pięknie odrestaurowane. Wśród miast wyróżniają się średniowieczne Sibiu, Sigisoara, Brasov. Niedaleko Brasova znajduje się zamek Bran, znany jako siedziba Vlada Draculi.  Prawdziwym unikatem, który obok słynnego wampira jest symbolem Siedmiogrodu, są liczne wiejskie grody kościelne. Są to najczęściej piękne gotyckie świątynie, ufortyfikowane, otoczone murami, czasem podwójnymi, a nawet i potrójnymi! Służyło one siedmiogrodzkim Sasom za schronienie w czasie niebezpieczeństwa.

Siedmiogród jest również znanym regionem winiarskim, smakoszy przyciaga też tutejsza unikatowa kuchnia regionalna, na którą skłądają się wpływy różnych narodowości regionu. Ze wszystkich stron otaczają Transylwanie góry, w większości dzikie, ale też z udostepnionymi szlakami turystycznymi. Wiele z nich przekracza 2 tys. metrów wysokości. 

 

Delta Dunaju

Rezerwat biosfery położony u ujścia rzeki Dunaj do Morza Czarnego. Delta Dunaju znajsuje się w Rumunii i Ukrainie. Jest to druga (po Wołdze) delta rzeki w Europie pod względem obszaru. Jest to też jedno z najdzikszych miejsc w Europie, niemal nie zmienione przez człowieka. W 1991 r. Delta Dunaju została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Wystęuje tu m.in. ponad 1200 gatunków roślin i ponad 300 gatunków ptaków. Delta Dunaju to urocze i dzikie wyspy, wysepki, naturalne kanały, starorzecza, jeziora i bagna oraz bezkresne trzcinowiska. Deltę zwiedza się drogą wodną.


wszystkie zdjęcia: Karpaten Tour


 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe