6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Banki  SodaBlast System. Nowoczesny biznes w zasięgu ręki   Upadłość konsumencka  Praca  Ubezpieczenia  Rodzina  Jak przesłać pieniądze?  Prawo w ruchu drogowym  Przyszłość przelewów w rękach FinTech  Budujemy ogrodzenie. Jak to zrobić zgodnie z prawem?  Kody rabatowe - sposób na tańsze zakupy  Forex - zasady, o których musisz wiedzieć  Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży samochodu?
Kredyt z lombardu.

Lombard. Pożyczka pod zastaw.

Potrzebujemy pilnie pieniędzy, na krótki czas. Bank odmówił nam kredytu lub nie mamy czasu, aby czekać aż rozpatrzy nasz wniosek. Rozwiązaniem może być pożyczka z lombardu. Potrzebować będziemy jednak zabezpiecznia, które zdeponujemy u pożyczkodawcy. Lombard nie kojarzy się najlepiej, ale w trudnych sytuacjach finansowych może być lepszą i bezpieczniejszą alternatywą niż np. kredyty w firmach pożyczkowych. Lombardy oferują pożyczki na okres od 4 dni do miesiąca. Im mniejsza kwota, tym krótszy okres na spłatę. Prowizja wynosi najczęściej od 0,30% do 1,5% wartości pożyczki dziennie, im wyższa kwota pożyczki i dłuższy okres na spłatę tym jest mniejsza. Są to więc drogie kredyty, w skali miesiąca kosztuje kilka, kilkanaście procent wartości pożyczki. Nie opłaca się więc pożyczać od lombardu pieniędzy na dłużej niż kilkanaście dni. Dochodzą do tego jeszcze opłaty za przechowanie rzeczy będących zastawem w wysokości minimum 10 zł.

W lombardzie nie musimy wykazywać się zdolnością kredytową, istotne jest jedynie zabezpieczenie, które przejmowane jest w zastaw i przechowywane u pożyczkodawcy do czasu spłaty kredytu. Zastawem może być niemal wszystko, co przedstawia wartość handlową, m.in. złoto, sprzęt agd i rtv, elektronika, telefony, samohody. Wartość zastawionego sprzętu wycenia lombard. Do zaciągnięcia pożyczki potrzebny będzie też dokument tożsamości. Zanim skorzystamy z usług lombardu warto sprawdzić, jeśli to możliwe, jego wiarygodność, opinię klientów. Na miejscu zaś powinniśmy sprawdzić w jakich warunkach będą przechowywane i jak zabezpieczone przedmioty będące zastawem.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe