24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Banki  SodaBlast System. Nowoczesny biznes w zasięgu ręki   Upadłość konsumencka  Praca  Ubezpieczenia  Rodzina  Jak przesłać pieniądze?  Prawo w ruchu drogowym  Przyszłość przelewów w rękach FinTech  Budujemy ogrodzenie. Jak to zrobić zgodnie z prawem?  Kody rabatowe - sposób na tańsze zakupy  Forex - zasady, o których musisz wiedzieć  Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży samochodu?
Jak przesłać pieniądze?

Przekazy pocztowe, przelewy bankowe, przelewy zagraniczne, Western Union, MoneyGram. Jak tanio i szybko przekazać pieniądze w kraju i za granice?

Najprostszym sposobem przekazania pieniędzy jest dokonanie przelewu z rachunku, zwłaszcza gdy mamy konto internetowe. Przelewy krajowy często jest bezpłatny lub kosztuje kilka zł (zależy od rodzaju konta), dotrze do odbiorcy nawet po kilku godzinach, natychmiast - gdy rachunek nadawcy i odbiorcy są w tym samym banku. Przelew zagraniczny również możemy wykonać przez internet, musimy znać nr SWIFT banku odbiorcy. Przelew kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych w zależności od kwoty. Możemy wybrać walutę: euro, dolary. Taki przelew idzie najczęściej 2-3 dni, maksymalnie 6. Mając gotówkę w ręku możemy ją wpłacić na rachunek odbiorcy, najlepiej w placówce banku, w którym ma on konto, pieniądze znajdą się na rachunku od razu i zwykle nie zapłacimy prowizji.

Jeśli nam się spieszy możemy przesłać gotówkę w kraju i za granicę korzystając z usług specjalistycznych firm, jak Western Union i MoneyGram. Odbiorca może otrzymać pieniądze, natychmiast po wysłaniu. Aby wysłać gotówkę trzeba udać się do przedstawicielstwa firmy lub najbliższego oddziału banku, który z nią współpracuje. Dokonując wpłaty otrzymujemy specjalny kod, podajemy go odbiorcy i wówczas będzie mógł on odebrać pieniądze. Przekaz krajowy Western Union do kwoty 400 zł kosztuje 15 zł, od 1 tys. do 2 tys. zł - 35 zł, powyżej 3 tys. zł - 2% od kwoty przekazu. Zagraniczne są droższe, np. 80 zł dla kwoty 1 tys. zł, ale obowiązują promocje, głównie do Europy Wschodniej.

Pieniądze możemy również przesłać przekazem pocztowym. Można to zrobić w każdej placówce pocztowej, wówczas limit wpłaty jest nieograniczony lub u listonosza - do 3,9 tys. zł. Przekaz krajowy idzie 2 do 4 dni roboczych. Kosztuje równowartość 1% wartości plus 5,2 zł. Szybciej, bo nawet w 30 minut prześlemy pieniądze na poczcie korzystając z Ekspresu pieniężnego. Odbiorca otrzyma je także w placówce pocztowej. Ekspresowy przekaz kosztuje 14 zł plus 1% jego wartości.


Zapraszamy do udziału w naszych konkursach. Prawie codziennie można coś wygrać. Nie trzeba wysyłać sms–ów, wnosić jakichkolwiek opłat. Szczegóły:

http://www.natemat.com.pl/konkursy-z-nagrodami.html


 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe