24 września 2022, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Banki  SodaBlast System. Nowoczesny biznes w zasięgu ręki   Upadłość konsumencka  Praca  Ubezpieczenia  Rodzina  Jak przesłać pieniądze?  Prawo w ruchu drogowym  Przyszłość przelewów w rękach FinTech  Budujemy ogrodzenie. Jak to zrobić zgodnie z prawem?  Kody rabatowe - sposób na tańsze zakupy  Forex - zasady, o których musisz wiedzieć  Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Przyszłość przelewów w rękach FinTech

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Spółki Fin Tech umożliwiają znacznie szybsze i korzystniejsze cenowo przelewy gotówkowe z zagranicy do Polski. Nawet w 30 minut. 

Emigracja nie jest zjawiskiem nowym, jednak od niedawna jest to dosyć często poruszany i istotny temat. Szacuje się, że poza granicami Polski mieszka 21 milionów Polaków oraz osób polskiego pochodzenia. Jest to ogromna liczba zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, iż Polska liczy trochę ponad 38,5 miliona mieszkańców. Wiele z tych osób, to emigranci zarobkowi, czyli ci, którzy z ojczyzny wyjechali w poszukiwaniu pracy, z nadzieją na stosunkowo szybki i godny zarobek. W większości otwarte granice oraz uproszczony sposób aplikowania o wizy sprawiły, że pojawiło się duże zapotrzebowanie na międzynarodowe przelewy. Emigranci, chociaż często wyjeżdżają z najbliższą rodziną, wciąż pozostają w kontakcie z resztą rodziny, którą niejednokrotnie wspierają finansowo. Rodzi to problemy i wyzwania, nad którymi jeszcze kilka lat temu mało kto się zastanawiał.

Można narzekać na zmieniający się świat, jednak jedno jest pewne – zmian tych nie da się uniknąć ani zatrzymać. Dlatego też należy szukać nowych rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie w nowych realiach. Do niedawna jedynym rozwiązaniem, gdy chodziło o przelewanie pieniędzy z zagranicy, były banki. Problem z bankami był, i nadal jest, taki, że termin wykonania świadczonej usługi ciężko jest przewidzieć. Pewne jest tylko to, iż transfer nie potrwa krócej, niż trzy dni. Oznacza to, że banki zawsze zawiodą w sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne natychmiast. Jeśli więc trafi się wyjątkowa okazja (na przykład przy kupnie nieruchomości, gdy zaliczkę należy wpłacić jak najszybciej) i jedynym ratunkiem są środki wysłane przez znajomych lub rodzinę z innego kraju – od razu można zapomnieć o bankach. Dodatkowo, opłaty pobierane przez banki są bardzo wysokie. Należy też pamiętać, że przelewy zagraniczne nigdy nie będą priorytetem dla banków – na pierwszym miejscu zawsze pozostaną kredyty oraz konta oszczędnościowe, dlatego też w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć na ulepszenie tej usługi. Gdzie więc szukać pomocy?

Odpowiedź jest prosta, a są nią spółki FinTech

Wyraźną lukę w usługach dostrzegło wielu przedsiębiorców, którzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom emigrantów i ich rodzin. Zdarza się zresztą, że oni sami zaliczają się do tej grupy – jest tak w przypadku niektórych managerów z TransferGo. Dzięki swoim doświadczeniom rozumieją, jak ważna jest możliwość wykonania szybkiego przelewu do innego kraju ponosząc przy tym jak najmniejsze koszty. Firmy FinTech (skrót od angielskiego "financial technology", czyli "technologii finansowych") opracowują coraz to nowe i lepsze sposoby na dokonywanie takich transferów. W przypadku większości z nich pieniądze pojawiają się na koncie odbiorcy w ciągu dwóch dni, a więc znacznie szybciej, niż w przypadku transakcji bankowych. Znawcy jednoznacznie stwierdzają, że prawdopodobnym jest, iż to spółki FinTech, a nie banki, będą kształtować przyszłą bankowość, chociaż na razie wciąż dysponują zbyt małymi udziałami. Jeśli jednak interesuje nas tylko przesyłanie pieniędzy, to wielkość firmy nie ma znaczenia. Wciąż należy oczywiście zachować ostrożność wybierając odpowiadający nam serwis i najlepiej kierować się opiniami znajomych oraz tymi znalezionymi w Internecie na niezależnych stronach. Jedną z głównych zalet spółek FinTech jest fakt, iż wszystkie transakcje można wykonać przez Internet, oszczędzając w ten sposób czas i unikając stania w kolejkach. Z tego względu wszystkie informacje są dostępne na ich stronach, co ułatwia również weryfikację oraz porównanie serwisów.

Jeśli chodzi o transfery z i do Polski na pewno warto przyjrzeć się ofercie firmy TransferGo, która niedawno wprowadziła usługi dostępne jedynie przy parze walutowej funt – polski złoty. Opcja Today (Dzisiaj) gwarantuje, że odbiorca otrzyma pieniądze jeszcze tego samego dnia roboczego, jeśli zostaną one wysłane do 17:30 czasu UTC (czyli tego, który obowiązuje w Londynie, w Polsce będzie to godzina 18:30). Natomiast opcja Now (Teraz) pozwala na wysłanie i odebranie pieniędzy w trzydzieści minut. Jeszcze kilka lat temu tak szybkie przelewy z jednego kraju do drugiego pozostawały w strefie marzeń, teraz są już rzeczywistością dzięki ciągłemu rozwojowi oraz internetowi. Aby skorzystać z tych usług wystarczy mieć na stronie potwierdzony dokument tożsamości oraz przesyłać kwotę do 900 funtów (na złotówki lub ze złotówek). Jest to więc idealna opcja dla Polaków mieszkających na Wyspach, ponieważ ponoszone przy tym opłaty są niewielkie, w porównaniu do prowizji pobieranych przez banki, a czas oczekiwania skrócony zostaje do niezbędnego do zachowania procedur minimum. W wersji podstawowej, w większości przypadków, przelew dotrze następnego dnia, gdy tymczasem korzystając z PayPala – jednego z najbardziej znanych serwisów oferujących transfery, pieniędzy można spodziewać się dopiero trzeciego dnia. Pokazuje to, że nie zawsze bardziej znane firmy oferują najlepsze rozwiązania, warto więc rozejrzeć się za nowszymi usługodawcami, którym zależy na zdobyciu i utrzymaniu klientów.

  

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe