6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog

COVID a hotele - grupa robocza

dr n. med. Jacek Tulimowski 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Powstaje  przewodnik wspomagający hotelarzy w przygotowaniu obiektów, tak aby skutecznie, ale jak najbardziej racjonalnie zabezpieczyć zdrowie Gości i Pracowników. Inicjatorami tego niekomercyjnego przedsięwzięcia są:  dr n. med. Paweł Grzesiowski, prezes Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa i Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń oraz dr n. med Jacek Tulimowski.

- W tym przedsięwzięciu chodzi nam przede wszystkim o współdziałanie w celu rozwiązania wą tpliwości związanych z interpretacją aktów prawnych i wytycznych Rady Ministrów, Ministerstwa Rozwoju, GIS i PIP z maja 2020 r. dotyczących zasad funkcjonowania hoteli w nowej rzeczywistości. Efektem współpracy ma być stworzenie praktycznego  przewodnika wspomagającego hotelarzy w przygotowaniu obiektów, tak aby skutecznie, ale jak najbardziej racjonalnie zabezpieczyć zdrowie gości i pracowników - wyjaśnia dr Tulimowski. 

Inicjatorzy projektu zwracają uwagę, że pojawia się na rynku wiele podmiotów oferujących komercyjne doradztwo i pseudocertyfikacje, które poza kosztami, nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa hoteli. Dlatego powstała spontanicznie idea stworzenia takiego przewodnika z udziałem ekspertów medycznych i hotelarzy z dużym doświadczeniem.

Twórcy projektu zamierzają powołać grupę roboczą z udziałem ekspertów medycznych i  przedstawicieli Hotelarzy. Grupa przyjęa nazwę „HOTELE A COVID-19" (w skrócie HC-19). Zapraszją do pracy w niej podmioty z branży hoteleraskiej. Zainteresowanii mogą skontaktoać się e-mailem,ponadto już teraz można przesyłać tą samą drogą  wszelkie zapytania i wątpliwości dotyczące interpretacji obowiązujących przepisów i dostosowania procedur do indywidualnych potrzeb hoteli. 

 Pytania mogą dotyczyć bardzo szczegółowych tematów np. zabezpieczenie personelu (maski, przyłbice, szyby itp.), przyjmowania gości (np. pomiar temperatury gościa,  jakie są graniczne parametry temperatury,  oświadczenie zdrowotne,  czy goście muszą wypełniać dodatkowe dokumenty rejestracyjne,  zasady rejestracji,   jak traktować rodziny wieloosobowe przybywające do hotelu,    czy nalezy w hotelu  tworzyć śluzy bezpieczeństwa dla przybywających Gości, jak traktować walk-inów i inne. itp.), przygotowanie obiektów (np. procedury dezynfekcji, dobór preparatów, jakich używać aby nie zaszkodzić gościom i nie zniszczyć sprzętu itp.), co zrobić kiedy  członek rodziny zachoruje albo będzie miał  podejrzane objawy i wiele innych kwestii, o których dyskutowaliśmy podczas wideokonferencji. 
Pytania proszę kierowaćna adres  HOTELECOVID19@gmail.com. 
Dr Paweł Grzesiowski otrzymał  równiez zaproszenie od Polskiej Organizacji Turystycznej  jako ekspert w procesie certyfikacji hoteli  https://www.waszaturystyka.pl/certyfikacja-hoteli-przez-pot-juz-przyszlym-tygodniu/ .

dr Jacek Tulimowski
HOTELECOVID19


 

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe