27 września 2022, imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Wrażliwa skóra

Jak zadbać o skórę wrażliwą? Nadwrażliwość skóry.

Nadwrażliwość skóry dotyczy ponad połowy kobiet i 1/3 mężczyzn. Wrażliwa skóra jest delikatna, często łuszczy się, zaczerwienia, źle znosi kosmetyki, swędzi i piecze. Przyczyn nadwrażliwości należy upatrywać między innymi w ogólnym wzroście alergii w społeczeństwie. Skłonność do alergii w dzieciństwie w życiu dorosłym często skutkuje nadwrażliwością skóry. Często są one wywoływane przez niską tolerancję na kosmetyki, takie jak mydła, szampony, perfumy, kremy a także mogą występować pod wpływem chlorowanej wody, silnych detergentów nawet wiatru czy deszczu. Powszechnie wiadomo, że nadwrażliwość cery jest częstsza u mieszkańców dużych miast, gdzie jest znacznie wyższe narażenie na zanieczyszczenia, które mogą wpływać na uszkodzenie ochronnej bariery naskórkowej.


Wrażliwa skóra bardzo często zaskakuje nas niespodziewanym zaczerwienieniem lub pieczeniem po  kosmetyku, który był uważany za hipoalergiczny.  Niestety, wiele kobiet, które deklarują  problem nadmiernej wrażliwości skóry, w dużej mierze same przyczyniają się do potęgowania tego problemu. Często po bliższym przyjrzeniu się zabiegom pielęgnacyjnym i trybowi życia szybko udaje się ustalić przyczynę powstania niepożądanej reakcji. Wrażliwa skóra nie lubi mycia wodą z mydłem, które uszkadza jej ochronna barierę hydrolipidową, co powoduje uczucie nieprzyjemnego napięcia. Kolejny błąd popełniany przez osoby z nadmiernie wrażliwą skórą to sięganie po pilingi enzymatyczne lub ziarniste. Środki te, zamiast oczekiwanego wygładzenia cery,  przynoszą jedynie jeszcze większe nasilenie stanu zapalnego. Osoby borykające się z nadwrażliwością skóry powinny unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, gdyż światło UV powoduje wysuszenie skóry i działa na nią uszkadzająco.
Wrażliwej skórze nie służy  nadmiar stosowanych kosmetyków,  a w szczególności częsta zmiana kremów i nieprzemyślana aplikacja różnorodnych próbek.  Osoby z wrażliwą skórą powinny bazować na starannie wybranym kremie regenerującym skórę i łagodzącym podrażnienia. Jeżeli decydują się na jego zmianę, to powinny wybrać produkt przeznaczony dla cery wrażliwej. Skłonność do reakcji alergicznych powoduje, że trzeba unikać kremów o silnym zapachu uzyskanym zazwyczaj dzięki wysokiemu stężeniu sztucznych substancji zapachowych.

Zima sprzyja podrażnieniom i wysuszeniu skóry. Mróz, wahania temperatur i suche powietrze przy kaloryferze to czynniki, których nasza skóra bardzo nie lubi. Szczególnie narażona jest cera wrażliwa. Podrażnienia skóry objawiają się zaczerwienieniem, suchością, uczuciem swędzenia czy napięcia skóry. Wrażliwa skóra stwarza wiele problemów i znacznie obniża komfort życia, a jej właściwa pielęgnacja staje się problemem. W okresie zimowym należy sięgać po tłuste kremy zabezpieczające cerę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Pielęgnacja skóry wrażliwej to przede wszystkim codzienna ochrona i wspomaganie regeneracji. Odpowiedni krem pomoże skutecznie zapobiegać podrażnieniom, a także je łagodzić.  

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe