6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Skóra niemowlęcia

Gdy rodzi się dziecko, jego skóra pokryta jest mazią płodową. Jest to tłuszczowa substancja, która chroni i odżywia delikatny naskórek. Dlatego nie należy jej szybko zmywać, powinna się ona sama wchłonąć. Skóra chroni organizm przed drobnoustrojami, szkodliwymi substancjami i alergenami. Ma kwaśny odczyn, dzięki temu chorobotwórcze bakterie nie mogą się rozmnażać, a naturalna flora bakteryjna ma doskonałe warunki rozwoju.

 Aby skóra dobrze spełniała swoje funkcje, trzeba o nią odpowiednio dbać.

  1. Niemowlę powinno być codziennie kapane. Do mycia używaj łagodnych mydeł i płynów do kąpieli o odpowiednim pH. Po kąpieli smaruj ciało dziecka oliwką.
  2. Często zmieniaj pieluszki. Jeśli używasz jednorazowych, wybieraj te, które są najbardziej chłonne i „odciągają” wilgoć od skóry.
  3. Do wycierania pupy użyj wody z mydłem lub specjalnych chusteczek nasączonych balsamem.
  4. Pośladki dziecka smaruj maścią lub kremem (Sudocrem, Linomag), zapobiegającymi podrażnieniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry.

Niekiedy jednak, mimo najlepszej pielęgnacji, na pupie dziecka pojawia się wysypka. Skóra jest czerwona, widać na niej białe krostki. To oznaki pieluszkowego zapalenia skóry. Jest ono spowodowane podrażnieniem skóry przez wilgotna pieluszkę. Dlatego tak ważne jest częste przewijanie dziecka i staranne oczyszczanie pupy. Badania wykazały, że niemowlęta przewijane co najmniej 8 razy dziennie, rzadziej mają wysypkę.

Gdy twoje dziecko cierpi na pieluszkowe zapalenie skóry:

  • Przewijaj je często, żeby skóra była jak najkrócej wilgotna.
  • Wietrz skórę, pozwalając dziecku spędzić trochę czasu codziennie bez pieluszki (mając jednak w pobliżu pieluszkę czy ręczniczek na wszelki wypadek!).
  • Po zdjęciu pieluchy, umyj lub oczyść dokładnie pośladki. Zanim założysz nową pieluszkę, poczekaj aż pupa będzie zupełnie sucha.
  •  Posmaruj skórę maścią zalecaną przez lekarza.
  • Jeżeli wszystko inne zawiedzie, zmień rodzaj.
  • Skontaktuj się z lekarzem, jeżeli wysypka nie ustąpi po paru dniach lub gdy pojawią się pęcherze lub ropne guzki.


 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe