6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Biustonosz dla mamy karmiącej

Biustonosz dla mamy karmiącej. Jak wybrać odpowiedni biustonosz? Co oznacza, że biustonosz jest dobrze dobrany? Dlaczego dobór odpowiedniego biustonosza jest ważny.

W czasie ciąży i karmienia - biustonosz do zadań specjalnych
autor: Iwona Janczarek, konsultacja: dr Beata Sterlińska-Tulimowska, ginekolog

Dobrze dobrany stanik potrzebny jest zwłaszcza w ciąży, i to już od samego początku. W ciąży piersi są wyjątkowo wrażliwe na dotyk, poza tym szybko powiększa się ich rozmiar. Odpowiedni biustonosz zmniejsza dolegliwości, zapobiega też deformowaniu się piersi.
Niedobre są staniki tzw. rosnące. Zwiększa się bowiem ich rozmiar pod biustem, a miseczki pozostają bez zmian. To może powodować dolegliwości - ocieranie, ból. Lepiej kupować nowy biustonosz dopiero wówczas, gdy zmieni się rozmiar.

Podczas karmienia piersią odpowiedni biustonosz jest szczególnie ważny. Zapewnia komfort, chroni przed utratą jędrności i rozstępami. Najlepiej wybrać taki, który jest przede wszystkim wygodny - z odpinanymi ramiączkami lub miseczkami. Musi też odpowiednio podtrzymywać piersi. Dlatego jego obwód nie może być za luźny, a miseczki za małe.
Stanik dla karmiącej mamy nie musi być prosty w kroju, bez ozdób czy koronek.  Może być piękny i zmysłowy, np. z kolekcji MaMa firmy Alles.
W czasie ciąży i karmienia warto nosić stanik (bez fiszbin) także w nocy. Zapobiegnie to naciąganiu skóry i ocieraniu się wrażliwych brodawek o materiał piżamy.

W internecie (np. na stronie www.rozmiarstanika.pl) można znaleźć wskazówki, jak dobrać właściwie swój rozmiar biustonosza. Składa się on z liczby oraz litery. Liczba to obwód pod biustem, a litera to rozmiar miseczki. Zawsze podajemy obydwie wartości - sam rozmiar miseczki nic nam nie powie, miseczka C przy obwodzie 75 cm to niewielki biust, ale ta sama miseczka przy obwodzie 60, to już biust całkiem spory.
Najważniejsze jest odpowiednie dobranie obwodu stanika – to na nim powinno opierać się 90% ciężaru piersi (nie na ramiączkach!).
Aby poznać swój (orientacyjny) rozmiar, należy zmierzyć się dość ściśle pod biustem (np. 73 cm) i luźno obwód biustu (na wysokości brodawek, np. 95 cm).  
W tabeli rozmiarów (znaleźć je można np. tu: http://stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html) znajdujemy rubrykę odpowiadającą rozmiarowi obwodu pod biustem – w naszym przykładzie było to 65. Potem zaś liczbę zbliżoną do zmierzonego obwodu w biuście. Np.: w wierszu oznaczonym 65 szukamy np. 95. Do wyboru są miseczki FF i G – warto wypróbować oba te rozmiary i zdecydować, który z nich układa się lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że są to dane jedynie orientacyjne. Ostateczną decyzję, czy stanik leży właściwie, podejmujemy jednak mierząc go! Czasem trzeba wypróbować kilka, aby znaleźć idealny, bo każdy model stanika nieco się różni, chociażby krojem, dlatego biust inaczej się w nich układa. Najlepiej skorzystać z pomocy brafitterki.

We właściwie dobranym biustonoszu:
* Tył stanika leży poziomo, zapięcie pozostaje na tej samej wysokości – nie przesuwa się w górę w trakcie noszenia.
* Piersi są uniesione (nie dotykają brzucha!).
* Ramiączka nie wpijają się w ramiona.
* Piersi w całości mieszczą się w miseczkach, nad krawędzią miseczki lub w okolicy pachy nie tworzą się „bułeczki” ani fałdki.
* Fiszbiny okalają piersi, nie wbijają się w żadnym miejscu w tkankę biustu.
* Miseczki nie marszczą się ani nie fałdują, lecz leżą gładko na piersiach.
Po założeniu i zapięciu stanika dobrze jest wykonać kilka gwałtownych ruchów: skłonów, podskoków. Jeśli w ich trakcie zapięcie stanika przesunęło się w górę albo piersi wysunęły się z miseczek – stanik nie jest właściwie dobrany.

Biustonosze ALLES
www.alles.pl
alles

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe