27 września 2022, imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Bezglutenowa dieta kobiety karmiącej piersią

autorka: Dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalistka ds. żywienia człowieka, dietetyczka.
Tel. 507 603 440
http://www.diety-w-chorobach.reveez.com

W takiej diecie eliminuje się z jadłospisu całkowicie produkty otrzymywane z ziaren pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa. Chleb, ciasta, makarony, placki, kluski. Pierogi, kaszę mannę, kaszę jęczmienną, otręby pszenne, płatki zbożowe, muesli. Na czarnej liście są też warzywa strączkowe, ogórki, grzyby, tłuste sery, czekolady, lody, konserwy ostre przyprawy. Produkty zbożowe zastępuje się mąką i kaszą kukurydzianą, gryczaną, komosą, nasionami amarantusa, mąką i skrobia ziemniaczaną, ryżem i skrobią pszenną.

Dozwolone jest spożycie masła, śmietany, olejów roślinnych, mięsa drobiowego, warzyw korzeniowych, sałaty, pomidorów, natki, koperku, bazylii.

Chleb kukurydziany na białkach - przepis:

Mąka kukurydziana 40 g, 3 białka jaja, sól do smaku, oliwa do wysmarowania foremki. Białka jaja ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z mąką kukurydzaną. Przełożyć do formy. Piec w temp ok. 200 stopni.

Placek kukurydziany - przepis:

Mąka kukurydziana 40 g, 2 jaja całe, oliwa do wysmarowania foremki. Białka jaja ubić na sztywną pianę i delikatnie połączyć z żółtkami i mąką kukurydzaną. Przełożyć do formy. Piec w temp ok. 200 stopni.

Chleb ze skrobi pszennej - przepis:

Skrobia pszenne 500 g., drożdże 40 g, cukier 25 g, 2 średnie ziemniaki ugotowane i zmielone, mleko 250 g, sól, jajko do posmarowania ciasta, kminek do posypania ciasta., olej do wysmarowania foremki.

Drożdże wymieszać z cukrem, 4. łyżeczkami skrobi pszennej i odrobina mleka, tak, by powstała zawiesina o gęstości śmietany. Po wyrośnięciu drożdży wymieszać je z pozostałą skrobią i stopniowo dodawać ziemniaki, sól. Po włożeniu ciasta do foremki, pozostawić je do wyrośnięcia. Piec w temp 200 stopni ok. 30 minut.

Zamów poradnik z dietami dla kobiet karmiących w wersji elektronicznej lub drukowanej.
autorstwa dr Agnieszki Leciejewskiej i dr. Jacka Tulimowskiego
Znajdziesz w nim m.in:
Bezglutenową dietę dla matki karmiącej ze szczegółowym jadłospisem na 7 dni i przepisami. 
Ponadto w poradniku: o mitach i prawdach dotyczacych karmienia, w tym dobre rady, o ząbkowaniu, badaniach, i in. 
Poradnik w wersji elektronicznej kosztuje 9 zł. Można z niego korzystać w komputerze, smartfonie, lub po prostu wydrukować.
Wystarczy wysać e-maila: piotr.janczarek@natemat.com.pl z dopiskiem: "poradnik dla matki karmiącej". Płatność na konto po otrzymaniu broszury. 

Zgodnie z prawem o ochronie danych osobowych adresy e-mail nie są udostępniane osobom trzecim, nie są też przechowywane, lecz usuwane natychmiast po przesłaniu e-maila. Odpowiada za nie wydawca portalu.

Zobacz też poradnik dla matki karmiącej. A w nim m.in. jak radzić sobie z  problemami podczas karmienia, jak długo trzeba karmić piersią, prawdy i mity na temat naturalnego karmienia.

http://www.natemat.com.pl/zdrowie/karmienie-piersia/karmienie-piersia-prawda-i-mity.html


 

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe