6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog

Nowoczesna metoda leczenia zaćmy

fot. archiwum 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Leczenie zaćmy. Zabieg laserowy. Metody leczenia zaćmy. Zabieg leczenia zaćmy. Leczenie zaćmy w Trójmieście.

Nowoczesny zabieg leczenia zaćmy  trwa zaledwie 30 minut i pozwala pacjentowi cieszyć się dobrym wzrokiem. Chory jeszcze tego samego dnia może wrócić do codziennych zajęć.

Nieostre widzenie, trudności z postrzeganiem i rozróżnianiem barw, rozdwojony obraz, wzmagająca się krótkowzroczność, czy pogorszenie się jakości widzenia w nocy lub przy bardzo jasnym świetle to objawy zaćmy.

Choroba ta jest skutkiem zmętnienia soczewki oka, które uniemożliwia kształtowanie prawidłowych obrazów na siatkówce. Defekt ten powstaje zazwyczaj w wyniku starzenia się organizmu. Zaćma występuje więc przeważnie u osób starszych, ale może pojawić się też u młodych ludzi - wówczas jej przyczyną są urazy oka, stany zapalne, krótkowzroczność bądź cukrzyca. Występują także sporadyczne przypadki zaćmy wrodzonej.

Jak leczyć zaćmę? Zabieg.

W początkowych stadiach zaćmy często stosuje się krople do oczu. Efektem tej terapii może być jedynie spowolnienie procesu mętnienia soczewki, nie może zatrzymać jej rozwoju. Jedynym sposobem na wyleczenie zaćmy jest zabieg operacyjny.

Leczenie zaćmy odbywa się poprzez zabieg, który polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej. Chirurg wykonuje niewielkie cięcie, przez które wprowadza urządzenie usuwające soczewkę za pomocą ultradźwięków. Następnie wprowadza syntetyczną soczewkę wewnątrzgałkową (IOL), która jest zwinięta w rulonik i elastyczna. Soczewka rozprostowuje się wewnątrz oka, przywracając pacjentowi dobre widzenie. Nacięcie wykonane podczas zabiegu jest tak małe, że nie wymaga zakładania szwów – oko goi się bardzo szybko.

Nowoczesna operacja zaćmy w sopockiej klinice Kardiotel trwa zaledwie 30 minut, a pacjent po zabiegu nawet nie musi zostawać w szpitalu. Wszystko odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, w ciągu jednego dnia. Nie ma nawet konieczności podawania narkozy – stosuje się wyłącznie znieczulenie miejscowe, zatem po zabiegu pacjent może wyjść ze szpitala samodzielnie i wrócić do codziennych zajęć.

Leczenie zaćmy – nowe soczewki. Co po leczeniu?

Operacja polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną soczewką, tzw. twardą lub miękką - to zależy od metody, jaką usuwamy zaćmę. W Centrum Medycznym Kardiotel stosowane są zarówno soczewki jednoogniskowe – poprawiające jakość widzenia z jednej odległości (dali lub bliży), jak też dwuogniskowe – zapewniające ostrość widzenia z różnych odległości.

Po zabiegu pacjent może wrócić do swych codziennych działań już tego samego dnia. Później potrzebne są jedynie wizyty kontrolne i stosowanie kropli antybiotykowo-sterydowych. Przez około 3 miesiące po zabiegu trzeba również unikać nadmiernego wysiłku i wstrząsów.

Operacyjne leczenie zaćmy. Co warto wiedzieć?

Zaćma i katarakta to ta sama choroba, przy czym ta druga nazwa ma znaczenie bardziej historyczne. Zaćma może być wrodzona, ale też występować jako powikłanie z powodu innych chorób, w tym samego oka, jak też ogólnych, np. cukrzycy. Najczęściej występuje zaćma polekowa i tzw. zaćma starcza. Choroba dotyczy coraz szerszego grona osób, jest to spowodowane wzrostem długości życia, niewłaściwym odżywianiem, dziurą ozonową i szeregiem innych czynników negatywnie wpływających na oczy.

Jak podkreślają specjaliści Centrum Medycznego Kardiotel nie można czekać, aż choroba „dojrzeje”, ale jak najszybciej poddać się zabiegowi. Starsi ludzie, niestety często odwlekają decyzję, skazując się niepotrzebnie na pogorszenie się jakości życia. Młodsi, bardziej aktywni zwykle podejmują decyzję szybciej, aby móc bez problemu pracować.

Więcej informacji o operacyjnym leczeniu zaćmy w Centrum Medycznym Kardiotel w Sopocie:

zacma

 

 

 

 

http://www.kardiotel.pl

 

 
 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe