6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog

Fitness i siłownia dla dzieci

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Jak zapobiegać i zwalczać otyłość u dzieci, korygować nieprawidłową postawę, kształtować zdrowe nawyki. Zajęcia ruchowe dla dzieci.

Fitness i siłownia dla dzieci? Czy to ma sens?
- Tak jeśli weźmiemy pod uwagę, że od 20-40% dzieci ma nadwagę, znaczna część wady postawy - odpowiada Małgorzata Prior, trenerka, kierowniczka działu dziecięcego w Gravitan Health and Sport Clubs w Warszawie.

Gravitan prowadzi aktualnie dwa kluby sportowe, które mają ofertę dla całej rodziny. Kiedy np. mama ćwiczy jogę, a tata kondycję na siłowni, dziecko może trenować pod opieką profesjonalnych trenerów. Zawsze jeden trener zajmuje się najmłodszymi, a drugi starszymi dziećmi.
- Bardzo istotne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się zdrowego trybu życia, sport zamiast siedzenia przed telewizorem - podkreśla Małgorzata Prior.

Dla kogo?

tablicaPrzez cały pobyt dzieci mają zorganizowane ćwiczenia pod okiem trenera, na pewno nie będą się nudzić. Nie ma tu ścisłej granicy wieku. Dla najmłodszych - do 6 lat, organizowane są przede wszystkim zabawy. Starsi - do 13. roku życia mają już zajęcia sportowe. Młodzież, za zgodą rodziców, może natomiast ćwiczyć tam, gdzie dorośli. Nie są potrzebne zaświadczenia o stanie zdrowia, jeśli dziecko nie ma przeciwskazań do zajęć z wychowania fizycznego, może również ćwiczyć w klubie fitness.
Każdy trener ma własny plan ćwiczeń, stopniowo młodzi sportowcy przechodzą na kolejne poziomy o większej trudności.

Co to daje?

Zajęcia z tablicą, gdzie trzeba reagować na wyświetlające się punkty, np. uderzając w nie ręką, nogą, czy piłką wyrabiają szykość i refleks. Na matach do tańca dzieci ćwiczą skoczność, a na specjalnych dyskach - równowagę. Na ściankach wspinaczkowych ćwiczą głównie ściankasiłę.
- Siłownia jest tak naprawdę siłownią tylko z nazwy, tu dzieci nie "budują" mięśni, ponieważ nie ma dużych obciążeń, ale korygują postawę. W tych urządzeniach zamontowane są czujniki, które reagują, gdy tylko dziecko np. nieprawidłowo siedzi - informuje Małgorzata Prior.
Wkrótce pojawią się nowsze urządzenia do siłowni, wyposażone m.in. w monitory, dzieci będą widziały obraz jak np na torze wyścigowym.
Kluby fitness organizują dla dzieci różne dodatkowe, czy bardziej specjalistyczne zajęcia, jak gimnastyka korekcyjna, sporty walki, zajęcia taneczne i in.

Jak długo trzeba ćwiczyć?

- Aby osiągnąć dobre wyniki, np. w odchudzaniu, wskazane jest aby silowniadziecko ćwiczyło przynajmniej 3 razy w tygodniu po 1 godzinie. Oczywiście nie może też zaniedbać zajęć sportowych w szkole i innych poza szkołą - twierdzi Małgorzata Prior.
Koszty nie są wysokie. W Gravitanie np. wejście jednorazowe, bez limitu czasowego kosztuje 20 zł. Karnet miesięczny 99 zł, ale nie ma on ani limitu wejść, ani limitu czasu.
czytaj więcej na stronie Gravitan

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe