6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog

Choroby przyzębia

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

SYNEVO POMOŻE

Na zęby bez przerwy działają kwasy produkowane przez bakterie, powstaje w ten sposób płytka nazębna i kamień, które w efekcie mogą powodować choroby przyzębia, czyli paradontozę. Ale chore zęby to nie jedyny problem. Ważne jest też to, co otacza zęby, czyli przyzębie, w tym dziąsła.

Jeśli podczas mycia zębów zauważymy krawienie z dziąseł, jest to pierwszy sygnał, że z przyzębiem jest coś nie tak. Stan zapalny dziąseł jest skutkiem działania czynnika zapalnego jakim jest płytka nazębna i kamień. Gdy zapalenie dotyczy samych dziąseł, stosunkowo łatwo je zwalczyć, poprzez odpowiednią higienę oraz usunięcia kamienia nazębnego przez stomatologa.

Gdy jednak zbagatelizujemy zapalenia dziąseł, może przenieść się ono na tkanki utrzymujące zęby, czyli na włókna kolagenowe, łączace zęby z kością, jak też na kość, która go otacza. Wtedy dochodzi do choroby przyzębia. Nie leczona doprowadza do zniszczenia tkanek otaczających ząb i w rezultacie do jego utraty.

Zęby to jednak nie jedyny problem, bakterie powodujące paradontozę wraz z krwią przedostają się do wielu narządów, powodując np. choroby serca. Bakterie te mogą przyspieszyć także rozwój miażdżycy, powodują one stany zapalne tętnic i wzrost ciśnienia. Kolejne następstwa chorób przyzębia to m.in. schorzenia nerek, zwiększenie ryzyka rozwoju cukrzycy. Te same bakterie, które odpowiadają za stany zapalne dziąseł, mogą powodować zapalenie stawów.

Najbardziej zagrozeone chorobami przyzębia są osoby, które nie dbają o higienę jamy ustnej. Ryzyko zachorowania zwiększa takze palenie papierosów, gdyż dym tytoniowy sprzyja rozwojowi bakterii, które tworzą płytkę nazębną. Ponadto bardziej narażone na chorobę są osoby noszące aparaty ortodontyczne, protezy, a także mający wady zgryzu.

Czytaj więcej o paradontozie i metodach leczenia w portalu:

http://www.natemat.com.pl/zdrowie/stomatologia/paradontoza.html


dr MichałowskaBadania laboratoryjne pomogą zdiagnozować choroby przyzębia.

Jakie badania warto wykonać?

dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, dyrektor ds. Nauki i Rozwoju Synevo

Wczesna diagnostyka pozwoli nam uchronić się od poważnych konsekwencji chorób przyzębia. W tym wypadku skuteczne mogą okazać się badania laboratoryjne. Chciałbym zwrócić uwagę na badania w kierunku paradontozy - PARAD-A. Jest to badanie flory bakteryjnej metodą PCR. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu techniki biologii molekularnej i jest bardzo skuteczna w wykrywaniu wielu wirusó chorobotwórczych oraz chorób genetycznych. Materiałem do badania jest wymaz z kieszonki zębowej. Wyniki badań mogą posłużyć lekarzowi do zalecenia terapii antybiotykami.

 
 

    

 


logoSynevo Sp. z o.o. Medyczne Laboratoria Diagnostyczne

Synevo od wielu lat współpracuje ze szpitalami, przychodniami oraz lekarzami z całej Polski. Laboratoria Synevo świadczą kompleksowe usługi w zakresie ogólnej

i specjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej, oraz dysponuje nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym, merytorycznym i transportowym.

www.synevo.pl

 

pobrania

 

 Laboratoria Synevo wraz z CareExperts, specjalistycznym systemem medycznym łączącym działalność opiekuńczą i leczniczą, podjęło wspólną inicjatywę pobrań materiału do badań laboratoryjnych w domu pacjenta. Nasze usługi kierujemy do osób, dla których dotarcie do Punktów Pobrań z różnych przyczyn jest utrudnione – do osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, rodziców niemowląt i małych dzieci oraz tych, którzy z powodu innych wskazań chcą skorzystać z naszych usług bez konieczności wychodzenia z domu.

Wystarczy zgłoszenie telefoniczne lub wysłanie formularza online aby personel Care Experts dotarł na miejsce wskazane przez pacjenta.  Pobrany i odpowiednio zabezpieczony materiał trafia do Laboratorium Synevo a wyniki dostarczane są w dogodny sposób, wybrany przez osobę badaną.

Jesteśmy do dyspozycji w sześciu lokalizacjach w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście pod numerem telefonu 22 88 777 00 lub po wypełnieniu formularza kontaktowego na stronie www.pobraniawdomu.pl


  

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe