6 października 2022, imieniny Artura, Brunona, Fryderyki

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne. Ceny implantów. Jakość implantów. Implanty stomatologiczne - zabieg.

stomatolog
Dr Rafał Szlosek, specjalista chirurgii stomatologicznej
Denta-Med Kraków
www.denta-med.com.pl


Utrata zębów nie musi oznaczać już nieszczęścia – istnieją proste, wygodne i skuteczne rozwiązania. Obecnie inwestycją w piękny uśmiech o niemalże dożywotniej gwarancji są implanty stomatologiczne nazywane, także trzecimi zębami.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implant stomatologiczny to wykonana z tytanu śruba pełniąca funkcję korzenia brakującego zęba. Materiał ten jest wybierany ze względu na jego całkowitą obojętność biologiczną, nie rdzewieje, jest wyjątkowo twardy i odporny na rozpuszczanie. Nie wyzwala w organizmie żadnych odczynów alergicznych, gdyż organizm akceptuje go jako tkankę własną. Implanty umieszczane  są  chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy w celu utworzenia podstawy, na której tworzy się nadbudowę protetyczną. Po pewnym czasie komórki kości obrastają implant, umacniając go i scalając z otaczającą kością. Podsumowując - implant po umieszczeniu w kości staje się ”naturalnym” korzeniem zęba i zapewnia stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, mostów i protez. Nie jest sztucznym zębem, a porcelanową rekonstrukcją naszego naturalnego uzębienia.

Dla kogo implanty?

Wykonanie zabiegu wszczepienia implantów nie ma ograniczeń wiekowych (z wyjątkiem dzieci). Implanty stomatologiczne stosowane są do zastąpienia jednego bądź większej ilości utraconych zębów oraz w  przypadku całkowitego bezzębia. Stosuje się je także, gdy brakuje zawiązka zęba stałego oraz w wypadku nietolerancji protez konwencjonalnych.
implanty
Dlaczego warto
Jest to alternatywa dla tradycyjnej metody rehabilitacji bezzębia, czyli wyjmowanej protezy, której oddziaływanie powoduje zanik kości. Ruchomej protezie brakuje, także stabilności, gdyż wymaga specjalnego kleju, aby umieścić ją w szczęce lub żuchwie. Natomiast proteza, która jest podtrzymywana i zakotwiczona na implantach stomatologicznych jest trwalsza oraz daje komfort użytkowania.
Ponadto, implanty zachowują naturalny kształt kości szczęki, ponieważ imitują anatomią naturalne korzenie zębowe kości, dzięki czemu dziąsła są prawidłowo ukształtowane i obciążone. Pozwalają, także na przeniesienie siły żucia bezpośrednio na kość, co zapobiega jej bezpowrotnemu zanikowi, który ma miejsce po usunięciu zęba.
Implanty odznaczają się największą stabilnością i solidnością przytwierdzenia elementów spośród wszystkich metod leczenia protetycznego. Pomagają zachować estetykę naturalnego uzębienia oraz zdrowie żuchwy i szczęki. Poprawiają wymowę, zachowanie poczucia pełni smaku, a komfort żucia i sprawność gryzienia jest taka sama jak w przypadku naturalnych zębów. Dzięki nim znika problem szlifowania sąsiednich zębów czy uszkadzania ich w celu wykonania mostu. Implanty są także przydatne w wypadku użytkowania protez ruchomych – gdy warunki anatomiczne są niekorzystne, a proteza jest luźna, wszczepienie kilku implantów zniweluje problemy. Porcelanowa korona umieszczona na tytanowej śrubie jest znacznie wytrzymalsza od zęba naturalnego, a w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia można łatwo wymienić całą koronę bez konieczności przeprowadzania po raz kolejny zabiegu.


Prosty zabieg

Wprowadzenie implantu do szczęki lub żuchwy jest stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym. Implantolog wkręca śrubę, w ten sposób powstaje solidne mocowanie, na które dopiero zakłada się to co potocznie określa się mianem implantu czyli koronę zębową. Zakładanie implantów jest w pełni bezpieczne, a sam zabieg nie powoduje więcej problemów niż zwyczajne usunięcie zęba.
Jest to zabeg bezbolesny, wykonuje się go przy użyciu znieczulenia miejscowego. Pierwszym etapem postępowania implantologicznego jest diagnoza, gdzie na podstawie zdjęcia rtg panoramicznego lub wyniku tomografii komputerowej lekarz stomatolog decyduje  o wyborze najbardziej odpowiedniego implantu, jego długości, średnicy oraz umiejscowieniu w szczęce. Wszczepienie samego implantu trwa nie więcej niż godzinę. Po upływie okresu od 3 do 6 miesięcy dochodzi do  integracji implantu z kością. Ostatnim etapem jest rehabilitacja, czyli odsłonięcie zintegrowanego z kością implantu i nałożenie na niego korony.


Gwarancja jakości

Implanty są używane przez setki tysięcy ludzi na całym świecie. Nowoczesne systemy odpowiadają najbardziej rygorystycznym standardom międzynarodowym poprzez uzyskanie atestów i znaków jakości wymaganych w Unii Europejskiej. Na każdy implant udzielana jest nawet 15 letnia gwarancja. Przy prawidłowej higienie jamy ustnej mogą służyć lata. Implantologia stomatologiczna to najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny sposób uzupełnienia brakującego uzębienia. Dzięki niemu możemy odzyskać na nowo piękny uśmiech i cieszyć się pełnią życia.

Ceny
Wszczepienie implantu kosztuje od 4,5 tys. zł do 5 tys. zł.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe